کد خبر : 92392       تاریخ : 1396/06/21 14:14:4
توزیع چهار هزار مسواک انگشتی بین کودکان شهرستان گناوه

توزیع چهار هزار مسواک انگشتی بین کودکان شهرستان گناوه

پیغام: معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: با توجه به اهمیت ویژه سلامت دهان و دندان به‌خصوص دندان‌های شیری تعداد چهارهزار عدد مسواک انگشتی بین کودکان زیر 2 سال توزیع شد.

به گزارش«پیغام» به نقل از ایرنا، علیرضا یوسفی روز سه شنبه در نشست طرح سلامت دهان و دندان افزود: رویش دندان یکی از مراحل طبیعی زندگی کودک است که تمیز نگه داشتن آنها از سن شش ماهگی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی بیان کرد: در راستای حفاظت از دندانهای کودکان زیر 2 سال، توزیع مسواک انگشتی در مراکز و خانه‌های بهداشت شهرستان گناوه ویژه سن شش، 12 و 18 ماهگی درحال انجام است.
مسئول مرکز خدمات جامع سلامت دهان و دندان گناوه نیز گفت: مسواک انگشتی برای کمک به رویش دندان، تمیز نگه داشتن لثه و برطرف کردن حس خارش استفاده می‌شود.
پریسا لیروای با تاکید براینکه استفاده از هرگونه خمیردندانی تا سن دوسالگی غیر ضروری است افزود: مسواک انگشتی 2 بار در روز در کودکان زیر 2 سال باید استفاده شود.
وی اظهار کرد: در استفاده از این مسواک باید دست‌های خود را شسته و سپس شیر خوار را در حالی که سرش به سمت بدن والدین است، مسواک را در انگشت اشاره خود قرار داده و به آرامی با حرکتهای ملایم و چرخشی لثه و سطح دندان را تمیز کنند.
لیراوی گفت: مسواک انگشتی بعد از استفاده باید شسته و در محلی خشک و دور از آلودگی قرار گیرد


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=92392

نظـــرات شمـــا