کد خبر : 92209       تاریخ : 1396/06/16 10:58:32
تا 2 سال دیگر ؛ خاموشی مشعل های پالایشگاه دوم پارس جنوبی
مدیرعامل نفت و گاز پارس خبر داد:

تا 2 سال دیگر ؛ خاموشی مشعل های پالایشگاه دوم پارس جنوبی

پیغام: مدیرعامل شرکت نفت و گاز از به ثمر نشستن پروژه بازیافت و مصرف گاز در پالایشگاه دوم پارس جنوبی و کاهش آلاینده های صنعتی تا دو سال آینده خبر داد.

به گزارش«پیغام»به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمد مشکین فام،در آیین امضا قرارداد پروژه بازیافت و مصرف گاز فلر پالایشگاه دوم پارس جنوبی فازهای ۲ و ۳، با بیان اینکه کاهش آلاینده های صنعتی همواره از دغدغه های مسئولان نظام بوده است، گفت: خوشبختانه در دو سال اخیر فعالیت های خوبی در این حوزه از سوی شرکت ملی نفت ایران و وزارت نفت انجام شده است.

مشکین فام با اشاره به قرارداد امضا شده میان نفت و کنسرسیوم ایرانی فرانسوی با هدف بازیافت و مصرف گاز فلر پالایشگاه دوم پارس جنوبی گفت: امیدوارم این قرارداد فتح الباب برای جلوگیری از سوختن گاز فلر سایر طرح های پارس جنوبی باشد.

وی اظهار کرد: از دستاوردهای مهم این پروژه حذف آلاینده ها، حفاظت از محیط زیست و بهبود نسبی کیفیت هوا به منظور پیشگیری و تامین شرایط سلامت مردم و کارکنان شاغل در منطقه است ضمن اینکه این پروژه سرآغاز عمل به وظایفی است که در بعد جهانی بر عهده داریم.

مشکین فام مبلغ قرارداد امضا شده میان شرکت نفت و کنرسیوم ایرانی- فرانسوی را حدود ۴۲ میلیون یورو اعلام و اظهار امیدواری کرد که پروژه در مدت زمان تعریف شده (۲۴ ماه + ۶ ماه بهره برداری) به سرانجام برسد.

وی اظهار کرد: در راستای صیانت از محیط زیست، شرکت نفت و گاز پارس قصد دارد که بر پروژه های مربوط به دفع پساب های صنعتی نیز تمرکز کند.

به گزارش NIOC، قرارداد بازیافت و مصرف گاز فلر پالایشگاه دوم پارس جنوبی (فاز ۲ و ۳) صبح امروز میان شرکت ملی نفت ایران و شرکت فرانسویSOFREGAZو شرکت ایرانی صنعت سازه ثمین در محل سال همایش های شهید بهشتی وزارت نفت، امضا شد. 

از اهم دستاوردهای این قرارداد می توان به جلوگیری از هدر رفت ثروت ملی با بازیافت روزانه ۴۵۰ هزار مترمکعب گاز فلر که ۸۵ درصد آن گاز متان و مابقی ترکیبات هیدروکربوری ارزشمند است که قابلیت برگشت به چرخه تولید دارد، اشاره کرد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=92209

نظـــرات شمـــا