کد خبر : 91035       تاریخ : 1396/06/09 10:51:35
عمو جواد ما

عمو جواد ما

تعریفش رو خیلی شنیده بودم ولی از نزدیک ندیده بودمش تا روزگار ما رو رسوند به نمایش سفر به سوی افق" استاد علی غلامی( سال هزار و سیصد و هفتاد) من نوجوان بودم و خام وغروری که از سر نادانی زیر پوستم جوانه زده بود و او هم میانسال و آرام و دنیا دیده..

پیمان زنده بودی در صفحه اینستاگرام اش نوشت:
تعریفش رو خیلی شنیده بودم ولی از نزدیک ندیده بودمش تا روزگار ما رو رسوند به  نمایش سفر به سوی افق" استاد علی غلامی( سال هزار و سیصد و هفتاد) من نوجوان بودم و خام  وغروری که از سر نادانی زیر پوستم جوانه  زده  بود و او هم میانسال و آرام و دنیا دیده..

القصه اون موقع ها خیلی دور خوانی متن مُد نبود سریع متن نمایش رو می گرفتیم و می رفتیم سر میزانسن، مرحوم  تلیان عادت داشت دیالوگهای متن  رو به سختی حفظ  می کرد و باید برایش می خواندی تا حفظ کند، ما تا این  صحنه را دیدیم، با پوزخندی توی دلمان گفتیم هی می گن آقای تلیان آقای تلیان، اینه عموم جواد ما!؟؟ من که می تونم روی صحنه غوغا کنم و ازش جلو بیفتم و بهترین بازیم رو انجام بدم.

از قضا تو هموم تیکه ای که من بازی داشتم پارتنرم عمو جواد بود.خلاصه  ما سر تمرین جولان می دادیم و عمو جواد هر دم دیالوگهایش رو فراموش می کرد .خلاصه ما مغرور و اون  آروم و بی صدا و پر نقص تمرین می کرد تا روز اجرا، دقیقاً یادمه تو سالن کانون  پرورشی فکری کنار سینما بهمن نمایشمون اجرا شد و سالن غوغای از تماشاگر بود و وقتی نوبت بازی من و عمو جواد شد یکهوووو دیدم اصلاً این عمو نه عموی همیشگی تمرین بود مثل شمشیر دیالوگ میزد و مالامال از حس و زیبایی بود و منِ نوجوان چنان استرسی از بازی روان و یکدستش گرفته بودم که ناخوداگاه دیالوگ هایم یک خط  درمیان  یادم می رفت...

بعد از پایان نمایش رفتم سراغ عمو جواد، گفتم عمو... نذاشت حرفم تمام بشه و گفت: پیمان ، نفس تماشاگر معجزه میکنه.. سعی کن برای دل خودت و تماشاچی هات بازی کنی اونها میدونن که تو روی صحنه زندگی می کنی  یا اداش رو در میاری و من اون روز فهمیدم عمو جواد  روی صحنه زندگی می کرد.

پ ن: عمو جواد سلام همه بچه هاي اونور خط رو برسون و سيررر حميد لطفي رو ببوس و از حاج رمضون بپرس حالش خوبه يا هنوز متوسطه؟؟؟؟

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=91035

نظـــرات شمـــا