کد خبر : 90399       تاریخ : 1396/05/22 15:10
ناهنجاری‌های مادرزادی و سوانح بیشترین علت مرگ‌ومیر کودکان بوشهری
معاون فنی مرکز بهداشت بوشهر مطرح کرد؛

ناهنجاری‌های مادرزادی و سوانح بیشترین علت مرگ‌ومیر کودکان بوشهری

پیغام: معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: بیشترین علت مرگ و میر کودکان شهرستان بوشهر ناهنجاری‌های مادرزادی و سوانح و حوادث است.

به گزارش«پیغام»به نقل ازمهر، حمید حبیبی‌نیا در نشست بررسی راهکارها کاهش مرگ و میر کودکان اظهار داشت: نسبت مرگ و میر کودکان یکی از شاخص‌های مهم و به عنوان نمایه توسعه کشورها است و علت آن تاثیر عوامل مختلف اجتماعی و اقتصادی بر روی این شاخص است.
وی افزود: بی‌تردید این شاخص تابعی از وضعیت سواد والدین، شبکه راه‌های روستایی، دسترسی به فوریت‌های پزشکی، هزینه خدمات درمانی، درآمد خانوار و ... است.
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر ادامه داد: در واقع کیفیت خدمات بهداشتی درمانی فقط بخش کوچکی از عوامل موثر بر مرگ و میر کودکان است و همه ادارات باید با یک عزم جدی همکاری کنند تا با هم‌اندیشی به اهداف مورد نظر و کاهش مرگ و میر کودکان زیر ۵ سال دست یابیم.
طیبه احمدزاده مسئول واحد سلامت خانواده مرکز بهداشت بوشهر نیز بیان داشت: با توجه به اینکه بیشترین علت مرگ و میر کودکان شهرستان بوشهر ناهنجاری‌های مادرزادی و سوانح و حوادث است باید بر روی مراقبت‌های پیش از بارداری و همچنین برگزار کلاس‌های آموزشی ویژه والدین در زمینه پیشگیری از سوانح و حوادث خانگی و ترافیکی با همکاری ادارات حاضر در جلسه تاکید کرد.
نماینده آموزش و پرورش به پلیس راهور و کمیته امداد اعلام آمادگی کردند که در برگزاری کلاس‌های آموزشی و آموزش مطالب کتاب چگونه از کسانی که دوستشان داریم مراقبت کنیم همکاری لازم را با مرکز بهداشت بعمل آورند.
نشست برون بخشی بررسی راهکارها کاهش مرگ و میر کودکان زیر ۵ سال با حضور نمایندگان فرمانداری، پلیس راهور، آموزش و پرورش، ثبت احوال، پزشکی قانونی، مدیریت فوریت های پزشکی، کمیته امداد، معاون فنی مرکز بهداشت، مسئولین واحد سلامت خانواده و گسترش، کارشناس ثبت مرگ مرکز بهداشت و کارشناس مرگ کودکان یک تا ۵۹ ماهه در سالن اجتماعات مرکز بهداشت برگزار شد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=90399

نظـــرات شمـــا