کد خبر : 90397       تاریخ : 1396/05/22 15:04
فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی مشکلی در تأمین خوراک از سکوها ندارند
سرپرست پالایشگاه هفتم پارس جنوبی:

فازهای ۱۷ و ۱۸ پارس جنوبی مشکلی در تأمین خوراک از سکوها ندارند

پیغام: سرپرست پالایشگاه هفتم مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: در حال حاضر خوراک دریافتی پالایشگاه به‌طور کامل از سکوها در حال دریافت است.

به گزارش «پیغام» به نقل از مهر، حسن اسعدی افزود: خوشبختانه برای پالایشگاه هفتم مجتمع گاز پارس جنوبی تمهیدات خوبی دیده شده و ۴ سکو برای تأمین خوراک پالایشگاه در نظر گرفته شده است.
به گفته اسعدی، این سکوها مطابق طراحی تمام نیاز پالایشگاه را مرتفع می‌نمایند و هیچ مشکلی در تأمین خوراک فازهای ۱۷ و ۱۸ وجود ندارد.پالایشگاه هفتم در حال حاضر روزانه ۵۴ میلیون متر مکعب گاز از سکوها دریافت می‌کند.
اسعدی اظهار داشت: از طرفی، امکان برداشت خوراک برای پالایشگاه هفتم از دو مسیر ارتباطی خطوط بین‌فازی از پالایشگاه چهارم نیز میسر است و امکان تأمین و انتقال خوراک پالایشگاه ششم نیز در بازه‌های زمانی قابل برنامه‌ریزی است.
وی به اهمیت تعمیرات اساسی سال جاری این پالایشگاه اشاره کرد و گفت: تعمیرات پالایشگاه هفتم در مهرماه انجام می‌شود و این اولین تعمیرات اساسی عمده پالایشگاه محسوب می‌شود.
اسعدی گفت: تمام تلاش و برنامه‌ریزی‌ها برای انجام ایمن و اثربخش فعالیت‌های تعمیراتی در دستور کار است تا بتوانیم برای زمستان پیش‌رو، حداکثر تولید با ضریب پایداری بالا را داشته باشیم.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=90397

نظـــرات شمـــا