کد خبر : 90380       تاریخ : 1396/05/22 14:32
صالحی امیری: اعضای دولت خدمت به مردم را فضیلت می دانند

صالحی امیری: اعضای دولت خدمت به مردم را فضیلت می دانند

در این چهار سال عمر دولت یازدهم، سه سال را در کتابخانه ملی بودم و قریب به یک سال را هم در وزارت ارشاد خدمت کردم.

پیغام: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: همه اعضای دولت یازدهم باور قلبی بدین امر داشتند که خدمت به مردم یک فضیلت و نعمت الهی است.

به گزارش«پیغام» به نقل از ایرنا، سیدرضا صالحی امیری روز یکشنبه در حاشیه آخرین نشست هیات دولت یازدهم در جمع خبرنگاران در مورد تلخی ها و شیرینی های کاری چهار سال گذشته اظهار داشت: هیچ شانی جزء خدمت به ملت بزرگ ایران اسلامی ندارم.

وی گفت: دولت باور دارد که این پست ها و جایگاه ها ماندنی نیستند و آن چیزی که ماندنی است، خدمت به مردم، اخلاق، معرفت، انسانیت و فضیلت است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در این چهار سال عمر دولت یازدهم، سه سال را در کتابخانه ملی بودم و قریب به یک سال را هم در وزارت ارشاد خدمت کردم.

وی خاطرنشان کرد: طی این چهار سال همه توان و تلاشم را صرف توسعه، فرهنگ و معرفت کردم و تلاش داشتم تا ثابت کنم که فرهنگ یک حوزه زیرساختی است و جامعه اگر دچار چالش های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی می شود، ریشه آن فرهنگی است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: معتقدم اگر فرهنگ اصلاح شود، به طور حتم سایر مولفه ها همچون اقتصاد، سیاست و جامعه نیز اصلاح خواهند شد.

صالحی امیری تصریح کرد: مهمترین مساله و موضوع آن است که بتوانیم زیست فرهنگی داشته باشیم و این امر بدان معناست که که مردم احساس رضایت از زندگی خود داشته باشند.

وی اظهار کرد: این احساس رضایت به نظام مفهومی، مادی و اقتصادی نیست؛ رضایت می تواند در شادابی، نشاط و آرامش فضایی که شهروندان در آن زندگی می کنند برایشان قابل تحمل باشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: لذا مفهومی به نام انسجام اجتماعی، سازگاری اجتماعی، هویت شخصیت اخلاق، اینها مفاهیمی ارزشی است که جامعه ما با آن رابطه وسیعی دارد.

وی افزود: ایرانیان از دیرباز جامعه فرهنگی داشتند و اگر تاریخ این سرزمین را ورق بزنید، تماما ریشه های فرهنگی خواهید دید، از این رو نکته ای که مدام در دانشگاه و کارم بدان تاکید می کنم این است که تلاش کنم تا تمام توانم را در توسعه فرهنگی کشورم به کار بگیرم.

صالحی امیری خاطرنشان کرد: مهم نیست کجا باشم، کتابخانه ملی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دانشگاه و یا هر کجای دیگر، زیرا بر این باورم در هر سنگری باشم باید همه توانم را برای توسعه فرهنگی معرفتی و اخلاقی جامعه ایران صرف می کنم.
 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=90380

نظـــرات شمـــا