کد خبر : 90278       تاریخ : 1396/05/16 11:43:04
اجرای طرح همیار مرزبان در استان بوشهر
فرمانده دریابانی بوشهر مطرح کرد:

اجرای طرح همیار مرزبان در استان بوشهر

فرمانده دریابانی استان بوشهر از اجرای طرح همیار مرزبان در استان خبر داد و گفت: طی چهار ماهه امسال کشف کالای قاچاق در استان بوشهر ۱۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش«پیغام» به نقل از مهر، سرهنگ ولی‌الله رضایی‌نژاد صبح دوشنبه در نشست با خبرنگاران با گرامیداشت روز خبرنگار اظهار داشت: قرار دادن یک روز به نام خبرنگار در تقویم ملی نشانگر اهمیت این حرفه در یک جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: خبرنگاران پل ارتباطی بین مردم و مسئولان هستند  و منتقل کننده دغدغه‌های مردم به مسئولان باشند.

رضایی‌نژاد افزود: خبرنگار در تولید خبر سه اصل سرعت، دقت و صحت را مد نظر قرار دهند چرا که اکنون با وجود فضای مجازی اگر در یکی از این سه اصل کم کاری شود با مشکل روبرو خواهیم شد.

فرمانده دریابانی استان بوشهر ادامه داد: خبرنگاران باید در کار خود به امانت، تعهد و دلسوزی توجه کنند.

ارتقای آمادگی عملیاتی

وی بیان کرد: در دریابانی سه راهبرد ارتقای آمادگی عملیاتی، ارتقای ارتباطات درون و برون سازمانی و کاهش آسیب‌پذیری را همواره در برنامه خود قرار دارد.

رضایی نژاد افزود: در حوزه ارتقای آمادگی عملیاتی طرح‌ها و برنامه‌های مختلفی وجود دارد و آموزش‌هایی نیز در این راستا انجام می‌شود.

وی در خصوص ارتقای ارتباطات درون و برون سازمانی بیان کرد: در حوزه‌های مختلف، دریابانی تلاش می‌کند تا با ارتباط با نهادهای ذیربط فعالیت‌های خود را بهبود و گسترش دهند.

ناوگان دریابانی در حال گسترش است

فرمانده دریابانی استان بوشهر اضافه کرد: ارتباط با خبرنگاران نقش مهمی در تحقق صحیح دو راهبرد ارتقاء ارتباطات و کاهش آسیب پذیری داشته باشند.

وی ادامه داد: اکنون امنیت در مرزها وجود دارد و ناوگان دریابانی در حال گسترش است.

رضایی نژاد با بیان اینکه انتظار تعامل مرزنشینان با مرزبانی هستیم، اظهار داشت: اکنون برخورد با قاچاق در یک چارچوب و مقررات قانونی انجام می شود.

کشف ۹۰۰ میلیارد ریال کالای قاچاق

وی اضافه کرد: در چهارماهه ابتدایی سال ۹۰۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در مرزهای استان کشف شده است.

فرمانده دریابانی استان بوشهر افزود: کشف کالای قاچاق در استان بوشهر در چهارماهه ابتدایی سال ۹۶ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد افزایش یافته است.

وی ادامه داد: یکی از طرح هایی که در استان های کشور انجام شده است، همیار مرزبان است که در استان بوشهر نیز انجام خواهد شد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=90278

نظـــرات شمـــا