کد خبر : 90275       تاریخ : 1396/05/16 11:28:18
صید میگو در آبهای خلیج فارس استان بوشهر ۴۳ درصد افزایش یافت
معاون اداره‌کل شیلات استان بوشهر:

صید میگو در آبهای خلیج فارس استان بوشهر ۴۳ درصد افزایش یافت

معاون اداره‌کل شیلات استان بوشهر گفت: در ۱۱ روز گذشته صیادان استان بوشهر بیش از ۷۶۴ تن میگو صید کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۳ درصد افزایش دارد.

به گزارش «پیغام»؛ عباس آهنگرمقدم در گفت‌وگو با تسنیم؛ با اشاره به آغاز صید میگو در خلیج فارس محدوده استان بوشهر اظهار داشت: صیدگاه‌های آبزیان و میگو در استان بوشهر از بندر دیلم تا جنوب این استان به ویژه منطقه مطاف دیر استقرار دارد و صیادان برای صید میگو فعالیت خود را از پنجم مرداد ماه آغاز کرده‌اند.

وی اشاره به پیش بینی مدت صید میگو بین 30 تا 45 روز خاطر نشان کرد: صید میگو هر ساله در اوائل مرداد ماه آغاز می‌شود و تا حدود 45 روز ادامه دارد که زمان آغاز و پایان صید میگو در گشت‌های تحقیقاتی تعیین می‌شود.

معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات استان بوشهربا اشاره به فعالیت صیادان بر روی لنج‌ها و قایق‌های صیادی برای صید میگو تصریح کرد: در تلاش صیادی یاد شده 1190 شناور قایق و لنج فعالیت می‌کنند که مجوز هر سفر دریایی برای صید میگو  برای قایق‌ها تا دو روز و لنج‌ها تا شش روز صادر می‌شود.

آهنگرمقدم از فعالیت هشت هزار صیاد در صید میگو در استان بوشهر خبر داد و گفت: این صیادان با بیش از 700 قایق و 490 لنج صیادی در فعالیت صید میگو در آبهای استان بوشهر شرکت دارند.

وی با اشاره به افزایش صید میگو خاطر نشان کرد:در 11 روز گذشته صیادان استان بوشهر بیش از 764 تن میگو صید کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 43 درصد افزایش دارد.

معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات استان بوشهر بیان کرد: صیادان استان بوشهر در 11 روز نخست صید این آبزی در سال گذشته 533 تن میگو صید کرده بودند که این میزان در 11 روز امسال 231 تن افزایش یافت و به 764 تن رسید.

آهنگرمقدم با بیان اینکه بررسی گشت‌های تحقیقاتی نشان می‌دهد که  تجمع میگوها در عمق 10 تا 20 متر دریا هستند از مناطق ممنوعه صید میگو خبر داد و افزود: مناطق ‌ممنوعه صید  میگو در آبهای خلیج فارس محدوده استان بوشهر، زیستگا‌ه‌های طبیعی در محدوده نیروگاه بوشهر تا دلوار و منطقه مُطاف در دیر و زیستگاه‌های مصنوعی این آبزی در مُنگُف، یَروَل، خارگو، دیر و گناوه  است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=90275

نظـــرات شمـــا