کد خبر : 89260       تاریخ : 1396/05/15 13:31:35
واکنش عضو شورای نگهبان به شبهه غلامحسین الهام: 8 عضو شورای نگهبان در مراسم تحلیف بودند

واکنش عضو شورای نگهبان به شبهه غلامحسین الهام: 8 عضو شورای نگهبان در مراسم تحلیف بودند

عضو شورای نگهبان با رد سخنان غلامحسین الهام تحلیف را «قانونی» دانست و گفت: اکثریت اعضای شورای نگهبان در مراسم تحلیف حاضر بودند.

به گزارش«پیغام» به نقل از ایسنا، غلامحسین الهام، از حقوقدانان سابق شورای نگهبان و سخنگوی دولت احمدی‌نژاد مراسم تحلیف رئیس‌جمهور را مخدوش دانسته بود؛ چرا که مدعی بود فقهای شورای نگهبان در مراسم حاضر نبودند. در همین رابطه نجات‌‍‌الله ابراهیمیان، عضو حقوقدان شورای نگهبان به عصر ایران گفت: احتمالا تصاویر آقای الهام را به اشتباه انداخته است چون همه اعضای شورای نگهبان یکجا ننشسته و ۸ نفر از اعضا شورای نگهبان در مراسم حاضر بودند.

سخنگوی سابق شورای نگهبان تاکید کرد: اکثریت اعضا در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور شرکت داشتند و حتما آقای الهام در تصاویر ندیده‌اند چون ۶ نفر از ما یکجا نشسته بودیم و آقایان مدرسی و جنتی جای دیگری به عنوان عضو شورا نگهبان حضور داشتند. بنابراین حضور اعضای شورای نگهبان با حضور اکثریت مصداق پیدا کرده است و ایشان تصاویر گویا و واضحی از مراسم مشاهده نکرده‌اند.

ابراهیمیان خاطرنشان کرد: در قانون اساسی تصریح شده که تحلیف با حضور اکثریت اعضای شورای نگهبان برگزار شود. اکثریت هم بودند. البته نکته‌ای که قابل توجه است، قانون مربوطه اعضا را مشخص نکرده که حقوقدان باشند یا فقیه و با حضور ۸ نفر از اعضای شورای نگهبان مراسم تحلیف وجاهت قانونی لازم را داشته است.»
 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=89260

نظـــرات شمـــا