کد خبر : 89247       تاریخ : 1396/05/15 12:13:59
اجرای طرح کتاب آزادی در بوشهر

اجرای طرح کتاب آزادی در بوشهر

مسئول اجرایی دبیرخانه پایتخت کتاب استان بوشهر گفت: طرح 'کتاب آزادی' از سری برنامه های پایتخت کتاب ایران در کانون اصلاح و تربیت شهر بوشهر به اجرا درآمد.

 به گزارش «پیغام»؛ معصومه عباسی روز یکشنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: این طرح در قالب تفاهم نامه ای که بین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون اصلاح و تربیت استان بوشهر امضا شد، به اجرا در آمده است.

وی بیان کرد: افزایش سرانه مطالعه و تشویق افراد به خواندن کتاب در اوقات فراغت از مهم ترین اهداف طرح یاد شده به شمار می رود.
عباسی ادامه داد: در قالب این طرح مددجویان در صورت خواندن کتاب و ارائه گزارش می توانند از کاهش مدت زمان مجازات بهره مند شوند.
عباسی افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر برای افزایش سرانه مطالعه در سطح استان از هر نوع برنامه و ایده خلاقانه استقبال می کند.
وی یادآور شد: با توجه به انتخاب استان بوشهر به عنوان پایتخت کتاب ایران در سال جاری اهدا کتاب به مدارس، دستگاه های اجرایی و مساجد، اهدا کتاب به باشگاه های کتاب خوانی کودک و نوجوان و ایستگاه تبادل کتاب بصورت متعدد صورت می گیرد.
عباسی ادامه داد: برای برنامه های پایتخت کتاب بتازگی نیز یکهزار جلد کتاب به سازمان صنعت، معدن و تجارت، دادگستری و نیروی انتظامی (پلیس فتا) اهدا شده است.
سال گذشته هیات داوران سومین دوره طرح انتخاب پایتخت کتاب ایران، 'بوشهر' را به‌ عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی کرد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=89247

نظـــرات شمـــا