کد خبر : 89226       تاریخ : 1396/05/15 09:57
برپایی اولین دوره مدرسه معماری تابستانی در شهر بوشهر
توسط کانون معماران معاصر در مرداد ماه امسال صورت می‌گیرد؛

برپایی اولین دوره مدرسه معماری تابستانی در شهر بوشهر

پیغام: مدیرعامل کانون معماران معاصراز برگزاری اولین مدرسه تابستانه کانون معماران معاصر از تاریخ 21 مرداد ماه تا 4 شهریور ماه به مدت 15 روز در شش شهر کشور از جمله بوشهر خبر داد.

به گزارش «پیغام»؛ الهام رضوی مدیرعامل کانون معماران معاصر گفت: بهسازی فضاهای شهری و ارتقای کیفیت زندگی در بافت فرسوده شهرها، شناخت تکنولوژی های بومی و استفاده از آنها با شیوه های امروزی، شناخت رفتار مصالح محلی و استفاده از آنها را از اهداف برگزاری این مدرسه عنوان کرد.
وی در ادامه افزود: این دوره تابستانی همزمان در شهرهای ارومیه ، بوشهر، خرم آباد، قزوین ، مشهد و همدان برگزار می شود و اساتید هر کارگاه ، هدایت گروه های 12 تا 20 نفره دانشجویان را بر عهده دارند.
رضوی گفت: مدرسه تابستانه کانون در واقع شبکه ای پیوسته از ارتباطات اساتید، مشاوران علمی و دانشجویان در موقعیت های جغرافیایی متفاوت است. که در طول دوره برگزاری، هر کارگاه با کارگاه های دیگر در سایر شهرها ، به صورت دائم از طریق ویدئو کنفرانس در تماس است و با همفکری همدیگر پروژه ها را پیش خواهند برد.
مدیرعامل کانون معماران معاصر افزود: مدیریت علمی مدرسه تابستانه بر عهده هومن طالبی، مدیر آکادمیک مدرسه معماری Caai است و پویا خزایلی، فرشاد مهدی زاده و علی شیخ الاسلامی اعضای کمیته علمی آن هستند که با همکاری کمیته مشورتی متشکل از محمدرضا حائری مازندرانی، سیدجواد میرحسینی و شروین وکیلی ( جامعه شناس ) هدایت علمی این رویداد را بر عهده دارند.
رضوی افزود: وحید اشراقی و علی ذوالفقاری به عنوان اساتید کارگاه ارومیه، پویا خزائلی استاد کارگاه بوشهر، روژیا فروهر استاد کارگاه خرم آباد، علی شیخ الاسلامی و محسن مریزاد اساتید کارگاه قزوین، امیرحسین طاهری استاد کارگاه مشهد و رها اشرفی و احمد بطحایی اساتید کارگاه همدان در این دوره حضور دارند.
مدیرعامل کانون معماران معاصر با بیان این مطلب که در کارگاه های همگام مدرسه تابستانه، امكان طراحى و ساخت نمونه الگویی برای دانشجویان فراهم شده است، گفت: پروژه ها بعد از ساخت توسط تيم داوری متشکل از محمدسعید ایزدی، علیرضا تغابنی، رضا دانشمیر، زوبین خبازی و آرش مظفری ارزیابی شده و در نهایت، مطالعات انجام شده،  فرآیند طراحی و محصول نهایی هر شش ورکشاپ در كتابی چاپ و منتشر خواهد شد.
رضوی گفت: این دوره آموزشی به منظور ارتقای سطح علمی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های معماری، شهرسازی و گرایش‌های مرتبط با آن برگزار می‌شود و با توجه به محدود بودن ظرفیت دوره، اولویت با کسانی است که زودتر ثبت نام کنند و در پایان دوره، گواهینامه شرکت در مدرسه تابستانی از طریق کانون معماران معاصر به شرکت‌کنندگان اعطاء خواهد شد.
گفتنی است این برنامه به همت کانون معماران معاصر ، شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران و شهرداری ها برگزار می‌شود و هزینه ثبت نام دوره نیز یک میلیون و پانصد و پنجاه هزار تومان خواهد بود.
علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه اطلاع رسانی کانون به نشانی www.archca.com  مراجعه و یا با شماره تلفن های 02188093255 و 02188075268 تماس بگیرند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=89226

نظـــرات شمـــا