کد خبر : 85890       تاریخ : 1396/03/27 13:09
گره انتخابات شورای بوشهر باز شد

گره انتخابات شورای بوشهر باز شد

در حالی که اختلاف بین هیات اجرائی و هیات نظارت انتخابات شورای شهر بوشهر، باعث نارضایتی کاندیداهای این انتخابات شده و گره ای محکم در روشن شدن وضعیت این انتخابات انداخته بود، با تصمیم استانداری بوشهر، این گره باز شد.

 علی اسماعیلی 
 در حالی که اختلاف بین هیات اجرائی و هیات نظارت انتخابات شورای شهر بوشهر، باعث نارضایتی کاندیداهای این انتخابات شده و گره ای محکم در روشن شدن وضعیت این انتخابات انداخته بود، با تصمیم استانداری بوشهر، این گره باز شد.
هیات اجرایی انتخابات شهرستان بوشهر، با ابطال ١٦ هزار رای، نفر اول انتخابات شورای شهر مرکز استان را بدلیل تخلفات گسترده حذف و زمینه ورود نفر دهم را به افراد انتخاب شده فراهم کرد، اما هیات نظارت شهرستان، برخلاف انتظار افکار عمومی، رای به تایید انتخابات شورای شهر بوشهر داد در حالیکه جلسه هیات اجرایی برای بررسی تخلفات که منتهی به ابطال کل یا بخشی از آرا برخی کاندیداها گردید، با حضور هیات نظارت شهرستان برگزار شده بود و دو نفر از اعضای هیات نظارت شهرستان، صورتجلسه حاوی ابطال را امضا کرده بودند.
بدنبال این تصمیم، هیات نظارت استان چند روز پیش ادعا کرد که مدارک و مستندات تخلفات توسط هیات اجرایی به هیات نظارت استان ارسال نشده لذا از اعلام نظر درباره صحت انتخابات خودداری کرد.
کاندیداهای معترض خواستار در اختیار گذاشتن همه مستندات مورد اعتراض خود از سوی فرمانداری به هیات نظارت شدند و فرمانداری هم مدعی بود که مستندات و مدارک تخلفات، ضمن اینکه در جلسه مشترک با هیات نظارت، جز به جز بررسی و منتهی به آن تصمیم گردیده، در اختیار هیات نیز است.
بدنبال اختلاف پیش آمده، با ورود استانداری به موضوع، فرمانداری بوشهر همه صورت جلسات و مستندات موجود تخلفات را بطور جز به جز در اختیار هیات نظارت استان قرار داد.
گراوند معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری و رئیس ستاد انتخاباتی استان بوشهر ، در نشست هم اندیشی استاندار و معاونین با اصحاب رسانه گفت که به دستور استاندار، ٤ نسخه از همه مدارک موجود تهیه و یک نسخه کامل در اختیار هر یک از آقایان خدری، سعادت و خانم الماسی به عنوان اعضای هیات نظارت استان و همچنین آقای شاه نشین رییس هیات عالی نظارت در تهران گذاشته شده تا آنها بتوانند، بدون ابهام، تصمیم درستی را درباره انتخابات شورای شهر بوشهر اتخاذ کنند.
با این وضعیت، اکنون هیات نظارت استان به ریاست خدری، نمی توانند بدلیل در اختیار نداشتن همه مستندات، خود را از اظهار نظر درباره تایید و یا عدم تایید انتخابات شورای شهر بوشهر، کنار کشیده و آنرا موکول به اظهار نظر هیات عالی نظارت کند، خصوصا اینکه تا ٢٩ خرداد این هیات (نظارت استان) فرصت دارد تا نظر خود را اعلام کند.
اکنون کاندیداها و مردم شهر بوشهر منتظر عکس العمل و تصمیم هیات نظارت استان درباره انتخابات شورای شهر بوشهر هستند.

منبع/نسیم جنوب

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=85890

نظـــرات شمـــا