کد خبر : 85825       تاریخ : 1396/03/23 14:19
فرودگاه بوشهر در مکانی جدید احداث می‌شود
معاون استاندار بوشهر:

فرودگاه بوشهر در مکانی جدید احداث می‌شود

پیغام: معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: فرودگاه بوشهر جابجا می‌شود و در مکانی جدید در خارج از محدوده شهر ساخته خواهد شد.

به گزارش «پیغام» به نقل از مهر، محمد حسن باستی صبح سه‌شنبه در نشست بررسی مکان‌یابی فرودگاه جدید بوشهر اظهار داشت: بوشهر نیازمند ساخت فرودگاهی جدید با امکانات و تجهیزات به‌روز است که در این راستا برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است.

وی خواستار بررسی محدوده مورد نظر برای احداث فرودگاه جدید بوشهر توسط امور اراضی و منابع طبیعی شد و اضافه کرد: با توجه به احداث محور دوم خروجی بوشهر و اقدامات انجام شده برای منطقه آزاد بوشهر، جابجایی فرودگاه یک ضرورت است.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر بیان کرد: جابجایی فرودگاه بوشهر دارای اهمیت بسیار زیادی است و نقشی مهم در ایجاد فرصت مناسب برای توسعه هرچه بیشتر شهر بوشهر خواهد داشت.

وی همچنین به جابجایی پایگاه هوایی بوشهر اشاره کرد و ادامه داد: پایگاه هوایی بوشهر دارای ساختمان‌های فرسوده و قدیمی است که طرح توسعه برای پایگاه هوایی نیز مد ظر قرار گرفته است.

باستی با اشاره به اینکه پنج‌هزار هکتار اراضی برای جانمایی فرودگاه بوشهر و پایگاه هوایی پیشنهاد شده است، افزود: این اراضی به شهرستان‌های بوشهر و تنگستان و دشتستان نزدیک است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=85825

نظـــرات شمـــا