کد خبر : 85803       تاریخ : 1396/03/23 12:55:29
مصرف آب آشامیدنی در استان بوشهر افزایش یافت
معاون آبفای استان بوشهر:

مصرف آب آشامیدنی در استان بوشهر افزایش یافت

معاون خدمات مشترکان و درآمد شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: بیش از ۷۰ میلیون و ۵۶۸ هزار متر مکعب آب آشامیدنی سال گذشته در مشترکان شهرهای استان بوشهر مصرف شده که نسبت به سال ماقبل آن ۳ درصد افزایش دارد.

پیغام: معاون خدمات مشترکان و درآمد شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: بیش از ۷۰ میلیون و ۵۶۸ هزار متر مکعب آب آشامیدنی سال گذشته در مشترکان شهرهای استان بوشهر مصرف شده که نسبت به سال ماقبل آن ۳ درصد افزایش دارد.

به گزارش  «پیغام» به نقل از تسنیم، سهراب بیاتی صبح امروز در نشست بررسی روند مصرف آب آشامیدنی در شهرهای استان بوشهر با اشاره به اینکه فرهنگ مصرف بهینه آب در استان بوشهر مورد توجه مشترکان بخش خانگی قرار دارد اظهار داشت: 92 درصد مشترکان آب شهرهای استان بوشهر در بخش خانگی هستند به‌گونه‌ای که بیش از 265 هزار فقره انشعاب آب در شهرهای استان بوشهر تحت پوشش خدمات شرکت آبفای استان بوشهر هستند که 92 درصد آن در بخش خانگی و مابقی در عرصه‌های تجاری‌، صنعتی‌، اداری و سایر کاربری‌های دیگر هستند.

وی با اشاره به مصرف 70 میلیون و 568 هزار متر مکعب آب در شهرهای استان بوشهر خاطر نشان کرد: سال گذشته  70 میلیون و 568 هزار متر مکعب آب در شهرهای استان بوشهر مصرف شده که 37 میلیون و 207 هزار متر مکعب در بخش خانگی و 33 میلیون و 361 هزار متر مکعب در بخش غیر خانگی است.

معاون خدمات مشترکان و درآمد شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر  بااشاره به مصرف آب در شهرهای استان بوشهر گفت: مصرف آب در شهرهای استان بوشهر نسبت به سال ماقبل آن 3 درصد افزایش یافته و این در حالی است که مصرف آب در بخش مشترکان خانگی کاهش 3 صدم درصدی دارد.

بیاتی بیان کرد: در دو ماه نخست امسال نیز 9.5 میلیون متر مکعب آب در شهرهای استان بوشهر مصرف شده که 7.2 میلیون متر مکعب آن در بخش خانگی است.

وی با اشاره به واگذاری 3 هزار و 197 فقره انشعاب آب در سال گذشته خاطر نشان کرد: واگذاری این میزان انشعاب آب  نسبت به سال ماقبل آن که 9 هزار انشعاب است 12 درصد کاهش دارد.

وی  با اشاره به واگذاری انشعاب فاضلاب در استان بوشهر خاطر‌نشان کرد: در دو ماه نخست امسال 200 فقره انشعاب فاضلاب و 695 انشعاب آب در شهرهای استان بوشهر واگذار شده که 93 درصد آن در بخش خانگی است.

معاون درآمد و امور مشترکان آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به وجود انشعابات غیر‌مجاز آب استان بوشهر افزود: بر‌اساس بررسی‌های انجام شده بیشترین انشعابات غیر‌مجاز آب در شهرهای بوشهر و برازجان شناسایی شده است که امسال بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده ساماندهی می‌شود.

بیاتی با اشاره به تعویض کنتورهای فرسوده در شهرهای استان بوشهر ‌تصریح کرد: سال قبل 10 هزار و 429  کنتور فرسوده در شهرهای استان بوشهر به صورت رایگان تعویض شده که با تامین اعتبارات لازم کنتورهای فرسوده و معیوب شناسایی شده امسال به صورت رایگان تعویض می‌شود.

وی با تاکید بر رعایت فرهنگ مصرف آب در شهرهای استان بوشهر بیان کرد: بخش عمده‌ای از آب مصرف شده در شهرهای استان بوشهر در طبقه 15 تا 20 متر مکعب در ماه در بخش خانگی است که نشان از توجه مصرف بهینه و رعایت الگوی مصرف است.

بیاتی با تاکید بر فرهنگ مدیریت مصرف آب در حوزه‌های خانگی، اداری و خدماتی گفت: مشترکان برای کاهش هزینه آب مصرفی با مدیریت فرهنگ مصرف آب تلاش کنند آبی که با مشقت تامین و توزیع می‌شود‌، هدر نرود.

معاون درآمد و امور مشترکان آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه تعرفه آب مصرفی شهرهای استان بوشهر 7 درصد هزینه تمام شده آب است تاکید کرد: برای هر مترمکعب آب بیش از 3هزار تومان هزینه می‌شود که از مشترکان حدود 7 درصد آن دریافت می‌شود و این در حالی است که آب تاسیسات آب شیرین کن با هر مترمکعبی شش‌هزار تومان خریداری و 450 تومان در اختیار مشترکان آب قرار می‌گیرد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=85803

نظـــرات شمـــا