کد خبر : 85802       تاریخ : 1396/03/23 12:53:23
دوره آموزش نقاشی روی سفال در گناوه برگزارشد

دوره آموزش نقاشی روی سفال در گناوه برگزارشد

سرپرست مرکز آموزش فنی وحرفه ای خواهران گناوه گفت: دوره آموزشی نقاشی روی سفال برای نخستین بار در استان بوشهر در این مرکز برگزار شد.

به گزارش «پیغام»؛ مدینه عسکری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: رشته هنری نقاشی روی سفال، شاخه‌ای درصنعت سفالگری سنتی ایرانی و از زمره هنرهایی است که با تلاش هنرمندان چیره دست در اعصار گذشته و دست‌اندرکاران این رشته از انقراض کامل نجات یافته و به چرخه تولید محدود بازگردانده شده است.
وی با بیان اینکه سفال گری رشته‌ای از صنعت است که قدمت آن به اعصار اولیه زندگی انسان روی کره زمین برمی گردد، افزود: در محوطه‌های تاریخی حفاری شده در فلات ایران، سفالینه‌های هنری بدست آمده مربوط به هزاره‌های اول تا چهارم قبل از میلاد است.
سرپرست مرکز آموزش فنی وحرفه ای گناوه اظهارکرد: برای توانمندسازی بانوان توسعه آموزش های نوین مهارتی در این شهرستان امسال در دستور کار قرار گرفته است.
عسکری گفت: ارتقای سطح توانمندی زنان به کمک آموزش‌های فنی و مهارتی و بر اساس استانداردهای جهانی سبب افزایش میزان نقش آفرینی آنان در امر کار، تولید، آبادانی و توسعه استان خواهد شد.
وی اظهارکرد: برنامه ریزی برای ارایه آموزش‌های متناسب با سطح توانایی زنان و بر اساس نیاز بازار کار منطقه از موضوعات مورد توجه آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=85802

نظـــرات شمـــا