کد خبر : 85790       تاریخ : 1396/03/23 11:37:59
وزش باد و وقوع گردوخاک در بوشهر
مدیرکل هواشناسی بوشهر:

وزش باد و وقوع گردوخاک در بوشهر

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر از وزش باد و احتمال بروز گرد و خاک در استان بوشهر خبر داد و گفت: ارتفاع موج دریا در برخی ساعات به بیش از دو متر می‌رسد.

به گزارش «پیغام» نادر شفیع‌خدایی در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده وزش جریانات شمالی و تلاطم دریا تا اواخر وقت امروز است که انتظار می‌رود از فردا از سرعت جریانات کاسته شده و ارتفاع موج در خلیج فارس کاهش یابد.

وی اضافه کرد: همراه با وزش باد، گردوخاک در برخی مناطق دور از انتظار نیست و به‌دلیل استقرار یک الگوی تابستانه پیش‌بینی می‌شود طی روزهای چهارشنبه تا جمعه دمای هوا و همچنین رطوبت هوا به طور محسوسی افزایش یابد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: برای ۲۴ ساعت آینده آسمان استان صاف تا قسمتی ابری، طی ساعاتی از روز وزش باد و گردو خاک و از فردا در برخی نقاط ساحلی همراه با مه رقیق صبحگاهی و غبار محلی خواهد بود.

وی ادامه داد: جهت باد غالباً شمال غربی تا غربی با سرعت ۱۶ تا ۳۸ کیلومتر در ساعت و گاهی تا ۵۰ کیلومتر در ساعت، از فردا شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۰ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی می‌شود.

شفیع‌خدایی افزود: ارتفاع موج دریا در سواحل شمالی و مرکزی ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر گاهی تا ۱۵۰ سانتیمتر و در سواحل جنوبی استان ۹۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر گاهی ۲۱۰ سانتیمتر و از فردا ظهر در تمام قسمت‌ها ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر است.

وی گفت: فردا زمان مداول دریا ساعت ۱۱ دقیقه بامداد، جزر اول دریا ساعت چهار و دو دقیقه، مد دوم دریا ساعت ۱۰ و ۳۳ دقیقه و جزر دوم ساعت ۱۸ و ۲۸ دقیقه خواهد بود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=85790

نظـــرات شمـــا