کد خبر : 80014       تاریخ : 1395/11/04 14:15
264 میلیارد تومان در بخش درمان هزینه شده است/راه اندازی دستگاه MRI در بیمارستان تامین اجتماعی
مدیر درمان تامین اجتماعی بوشهر:

264 میلیارد تومان در بخش درمان هزینه شده است/راه اندازی دستگاه MRI در بیمارستان تامین اجتماعی

پیغام: مدیر درمان تامین اجتماعی بوشهر گفت: 264 میلیارد تومان در سال گذشته در بخش خدمات درمانی به بیمه‌شدگان تامین اجتماعی استان بوشهر هزینه شده است.

به گزارش «پیغام» دکتر  ابراهیم پورحکیمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هم اکنون 10 مرکز درمانی ملکی و 7 مرکز درمانی سرپایی در استان بوشهر فعال هستند که خدمات درمانی را به صورت رایگان در اختیار بیمه شدگان قرار می  دهند.
وی با بیان این که با 480 مرکزدرمانی دراستان  قرار داد منعقد کرده ایم، گفت: 264 میلیارد تومان در سال گذشته در بخش خدمات درمانی به بیمه‌شدگان تامین اجتماعی استان بوشهر هزینه شده است. 
دکتر پورحکیمی  بیان داشت: استان بوشهر از نظر ملکی در رتبه یازدهم و از حیث افراد تحت پوشش نیز در رتبه سیزدهم در کشور قرار دارد.
وی به افزایش تخت های بیمارستان تامین اجتماعی استان خبر داد و بیان داشت:  از 169 تحت بستری بیمارستان تامین اجتماعی در سال های گذشته  به 250 تخت رسیده است و از این حیث 53 درصد رشد را نشان می دهد.
به گفته ی این مقام مسئول در سال جاری 541 تخت به بیمارستان سلمان فارسی بوشهر، 10 تخت به بیمارستان مهر برازجان و 32 تخت به بیمارستان علی اکبرعسلویه اضافه خواهد شد.
وی از راه اندازی دستگاه ام. ار. ای با اعتباری بالغ بر 90 میلیارد ریال در بیمارستان سلمان فارسی بوشهر در دهه فجر خبر داد .
دکتر پورحکیمی راه اندازی دستگاه سی. تی اسکن بیمارستان سلمان فارسی ،افتتاح  25 تخت بستری و 6 تخت ان.ای. سی یو را از دیگر برنامه های این مدیریت در دهه فجرعنوان کرد.
وی همچنین به نوسازی ناوگان آمبولانس اشاره کرد و گفت: 6 آمبولانس جدید به بیمارستان سلمان فارسی بوشهر و 3 آمبولانس به بیمارستان عسلویه اضافه خواهد شد.
مدیر درمان تامین اجتماعی بوشهر شبانه روزی شدن درمانگاه گناوه،افتتاح زایشگاه و بخش نوزادان  بیمارستان تامین اجتماعی عسلویه و ساخت درمانگاه های استیجاری از اقدامات تامین اجتماعی در بخش درمان  در سال جاری است.
وی همچنین از برنامه ریزی برای ملکی شدن ساختمان های درمانگاه جم و دیر خبر داد و گفت: برای درمانگاه خورموج هم تلاش داریم ساختمانی اجاره و تا پایان سال آن را راه اندازی کنیم.
این مقام مسئول اظهار داشت: شهرستان های دشتی، تنگستان و عسلویه فاقد درمانگاه تامین اجتماعی می باشند.
دکتر پورحکیمی درخصوص مشکلات نوبت دهی برخی پزشکان متخصص کلینیک مبعث بوشهربه ویژه  دندانپزشکی گفت: واقعیت این است که دندانپزشکی به عنوان یک خدمت گران قیمت باعث شده بیشتر مراجعات به مراکز ملکی باشد که به صورت رایگان خدمات دهی می کند، ضمن اینکه تعداد دندانپزشکان آن به 6 نفر افزایش یافته و دو شیفت شده، ولی هرچه این بخش توسعه یابد، به دلیل مراجعات زیاد، انتظار برای گرفتن نوبت پزشکان طولانی است.


 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=80014

نظـــرات شمـــا