کد خبر : 125187       تاریخ : 1400/01/17 13:20:15
برگزاری هرگونه مراسم تجمعی در عسلویه ممنوع است

برگزاری هرگونه مراسم تجمعی در عسلویه ممنوع است

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: با توجه به شرایط کرونایی برگزاری هرگونه مراسم تجمعی در شهرستان عسلویه ممنوع است.

به گزارش «پیغام»؛ جاسم زارعی اظهار داشت: شرایط ایجاد شده در کل کشور و شهرستان حاصل عدم رعایت توصیه‌های بهداشتی و برگزاری مراسم عزا، عقد، عروسی و دورهمی خانوادگی و دوستانه در ویلا باغ‌ها و منازل در ایام تعطیلات نوروزی است.

زارعی اضافه کرد: انتظار داریم در موج خطرناک چهارم تمام دستگاه‌های اجرایی، ائمه جمعه و جماعات، بسیج، هلال‌احمر، نیروی انتظامی، شرکت‌ها، شهرداران، دهیاران، فعالان اجتماعی، رسانه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در کنار مدافعین سلامت در بیمارستان‌ها، مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت، بیش از پیش به فرهنگ‌سازی و اقناع سازی عمومی در زمینه رعایت کامل قرنطینه مبتلایان و افراد مشکوک، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و عدم شرکت در مراسمات بپردازند.

این مقام مسئول در ادامه بیان کرد: از همکاری خوب فرماندار و معاونین، دادستان و بخشداران و نیروی انتظامی در ایام تعطیلات نوروزی در زمینه احضار و اخذ تعهد از متولیان مراسمات عقد و عروسی در شهرها و روستاها و افرادی که در وضعیت زرد شهرستان قبل از برگزاری مراسم با شبکه بهداشت و مراجع قضایی هماهنگ نموده و شیوه‌نامه‌های بهداشتی را به‌طور کامل اجرا نموده‌اند، قدردانی می‌نمایم.

وی تأکید کرد: به علت نارنجی شدن وضعیت شهرستان عسلویه فعالیت مشاغل گروه ۳ و ۴ که توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان در فضای مجازی منتشرشده است از جمله موارد زیر ممنوع اعلام‌شده و در صورت مشاهده قطعاً توسط مراجع قانونی ذیربط برخورد خواهد شد.

*تالارها، ویلا باغ‌ها و محل‌های تجمع اعم از عقد و عروسی، عزا یا دورهمی، نمازهای جمعه مساجد، نمازهای جماعت یومیه، مراسم و آئین‌های مذهبی و ...حداقل تا دو هفته آینده ممنوع است.

*فعالیت مدارس، مهدکودک‌ها و آموزشگاه‌ها، آرایشگاه‌های زنانه و... ممنوع است.

*کلیه کافه‌ها، قهوه‌خانه‌ها، باشگاه‌های ورزشی، مراکز عرضه مواد دخانی و... ملزم به تعطیلی می‌باشند

دبیر ستاد مدیریت کرونای شهرستان عسلویه اعلام کرد: این محدودیت‌ها تا زمان تغییر وضعیت (بهتر شدن) برقرار خواهد بود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=125187

نظـــرات شمـــا