کد خبر : 125132       تاریخ : 1400/01/14 12:43:08
بیش از 32 هزار نفر مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در بوشهرفرا گرفته‌اند

بیش از 32 هزار نفر مهارت‌های فنی و حرفه‌ای در بوشهرفرا گرفته‌اند

پیغام: مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: سال گذشته، ۳۲ هزار و ۱۴۵ نفر در دو بخش دولتی و خصوصی مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را در ۱۰ شهرستان استان فرا گرفته‌اند.

به گزارش «پیغام»؛ عبدالمجید دراهکی در نشست برنامه ریزی آموزش‌های مهارتی استان با اشاره به تحقق ۹۷ درصدی آموزش‌های بخش خصوصی استان بوشهر در سال گذشته، افزود: آموزشگاه‌های خصوصی استان با تعهد آموزش یک میلیون و ۹۰۰ هزار و ۶۶۳ نفر ساعت، در چهار خوشه خدمات، صنعت، فرهنگ و هنر و کشاورزی یک میلیون و ۸۸۸ هزار و ۷۸۶ نفر ساعت آموزش را ارائه کردند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر ادامه داد: ۱۲ هزار و ۳۶۴ نفر دوره در آموزشگاه‌های آزاد شامل ۷ هزار و ۴۹۹ نفر دوره برای زنان و چهار هزار و ۸۶۵ نفر دوره برای مردان برگزار شده است.

دراهکی با اشاره به فعالیت ۱۵ مرکز ثابت و ۸ شعبه سیار دولتی در این استان، عنوان کرد: در مجموع ۲۰ هزار و ۵۸۱ نفردوره آموزش‌های مهارتی در قالب ۶۰۶ حرفه به صورت حضوری و مجازی در مراکز دولتی این استان در شرایط کرونایی و خاص جامعه ارائه شد.

او، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در بخش دولتی را در رشته‌های تراشکاری، جوشکاری، برق، الکترونیک، ابزار دقیق، مکانیک خودرو، صنایع چوب، پرورش ماهی در قفس، پروش میگو، تعمیر موتور قایق بنزینی، کارآفرینی، ایمنی و بهداشت، تراش سی ان سی، عمران، و ... دانست و گفت: این دوره‌های آموزشی در بخش‌های صنایع، روستایی، ثابت و سیار شهری، پادگان، زندان، مهارت آموزی در محیط کار واقعی، عشایر، مراکز درمان اجباری، کارگاه‌های صنایع و اصناف و سکونتگاه‌های غیر رسمی برگزار شد.

دراهکی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای را فرصتی برای جوانان جویای کار برشمرد و  تاکید کرد: سیاست آموزشی در مراکز آموزش و فنی وحرفه‌ای مبنی بر ارائه آموزش‌ها به شکل رایگان است، اما برخی صاحبان صنایع از این فرصت بهره لازم را نمی‌برند و گا‌ه از این قابلیت بی اطلاع هستند که می‌طلبد رسانه‌های جمعی برای تحقق این مهم درکنارآموزش‌های فنی و حرفه‌ای گام بردارند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=125132

نظـــرات شمـــا