کد خبر : 125112       تاریخ : 1400/01/13 20:14:15
نحوه حضور کارکنان ادارات در شهرهای نارنجی استان بوشهر

نحوه حضور کارکنان ادارات در شهرهای نارنجی استان بوشهر

پیغام: دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهربا توجه به اینکه چهار شهرستان بوشهر، دشتستان، دیلم و گناوه در وضعیت نارنجی قرار دارند بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا، در شهرهای با وضعیت نارنجی یک سوم کارکنان مشاغل ضروری و سایر ادارات هم باید نیمی کارکنان به‌صورت دورکاری کارها را انجام دهند.

به گزارش «پیغام»؛ سعید کشمیری از خیز چهارم کرونا در برخی شهرستان‌های استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: اکنون تمام شهرستان‌های ۱۰ گانه استان بوشهر به زرد و نارنجی تغییر رنگ داده که نشان از خیز چهارم کرونا در استان است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر رشد سریع مبتلایان به کرونا را زنگ خطری برای جلوگیری از ابتلا به این ویروس خطرناک دانست و تاکید کرد: تعداد بیماران بستری در بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر از ۳۰ نفر در هفته نخست اسفند اکنون به مرز ۲۰۰ نفر رسیده است.

وی شیوع کرونا و افزایش بستری‌ها را سبب نگرانی همگان دانست و تصریح کرد: باید همه مردم برای گذر از این وضعیت ضمن در خانه ماندن و پرهیز از سفر و دورهمی‌ها، پروتکل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک را در اولویت برنامه‌های قرار دهند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از 8 برابری شدن تعداد مبتلایان به کرونا در هفته اخیر نسبت به هفته نخست دی‌ماه خاطر نشان کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون 23 هزار و 600 نفر در استان بوشهر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

کشمیری از بستری ۲۲ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: ۲۲ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه‌ تحت مراقبت کادر درمانی قرار دارند و این درحالی است که هشت نفر آنان با کمک دستگاه تنفس می‌کنند و در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.

وی، افزایش آمار مبتلایان به کرونا را نتیجه بی‌توجهی به شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای مقابله با کرونا دانست و تاکید کرد: برای مدیریت بیماری کرونا و شکسته شدن زنجیره انتقال این ویروس امروز ۱۳ فروردین هر گونه تجمع و اتراق در فضا‌های سبز و تفرجگاهی استان ممنوع است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر به نحوه حضور کارمندان در شهرهای نارنجی اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه چهار شهرستان بوشهر، دشتستان، دیلم و گناوه در وضعیت نارنجی قرار دارند بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا، در شهرهای با وضعیت نارنجی یک سوم کارکنان مشاغل ضروری و سایر ادارات هم باید نیمی کارکنان به‌صورت دورکاری کارها را انجام دهند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=125112

نظـــرات شمـــا