کد خبر : 125090       تاریخ : 1400/01/10 14:20:15
صادرات سیمان از استان مشروط به تامین نیاز بازار داخلی است

صادرات سیمان از استان مشروط به تامین نیاز بازار داخلی است

استاندار بوشهر گفت: با توجه به شرایط بازار سیمان در استان، صادرات محصولات تولیدی 3 کارخانه سیمان در استان مشروط به اعلام رضایت معاونت عمرانی استانداری از وضعیت تامین نیاز سیمان پروژه های عمرانی استان خواهد بود.

به گزارش «پیغام»؛ عبدالکریم گراوند در نشست ستاد تنظیم بازار استان بوشهر با اشاره به وضعیت تامین سیمان استان اظهار داشت: به منظور جلوگیری از تنش و کمبود سیمان برای پروژه های عمرانی استان، صادرات سیمان از استان مشروط خواهد بود.

وی بیان کرد: نمی توانیم صادرات سیمان داشته باشیم اما نیازهای داخلی استان را تامین نکنیم، صادرات زمانی خوب است که نیاز داخلی را بتوانیم تامین کنیم.

استاندار بوشهر گفت: با توجه به شرایط بازار سیمان در استان، صادرات محصولات تولیدی 3 کارخانه سیمان در استان مشروط به اعلام رضایت معاونت عمرانی استانداری از وضعیت تامین نیاز سیمان پروژه های عمرانی استان خواهد بود.

گراوند با اشاره به نزدیک شدن به ایام ماه مبارک رمضان و انتخابات 1400 بیان کرد:  در این شرایط می طلبد همه توان خود را به کار بگیریم تا تعادل در بازار و مایحتاج مهم مردم را برقرار کنیم.

وی با اشاره به گرانی مواد اولیه و نهاده ها در دنیا افزد: افزایش قیمت نهاده ها در دنیا، زمینه افزایش قیمت در برخی کالاها در کشور ما را هم فراهم کرده، لذا با توجه به نزدیک شدن به ایام ماه رمضان، دستگاه های مربوطه برای تامین نیازهای اساسی این ایام از جمله برنج، مرغ و شکر تمرکز کرده و اجازه ندهیم شاهد کمبود در بازار باشیم.

استاندار بوشهر بیان کرد: با مراکز عرضه مرغ که نهاده ها را تحویل گرفتند اما در موعد مقرر مرغ تحویل ندادند برخورد قانونی خواهد شد و اداره کل صمت ضمن تعیین تکلیف این مراکز، سهمیه ماهانه آنها را قطع کند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=125090

نظـــرات شمـــا