کد خبر : 125071       تاریخ : 1400/01/08 16:08:17
8 هزار بازرسی در طرح بسیج سلامت نوروزی استان بوشهر انجام شد
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

8 هزار بازرسی در طرح بسیج سلامت نوروزی استان بوشهر انجام شد

پیغام: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: از ابتدای اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی در استان بوشهر تاکنون ۸۰۰۰ بازرسی توسط بازرسان بهداشت محیط انجام شده است.

به گزارش«پیغام»؛ عبدالمحمد خواجه‌ئیان اظهار داشت:  طرح بسیج سلامت نوروزی با اولویت کنترل بیماری کرونا با برنامه‌های نظارت بر مراکز و اماکن حساس و نظارت بر سامانه‌های آب‌رسانی، از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تا ۱۵ فروردین‌ماه سال جاری با حضور فعال بازرسان بهداشت محیط در سطح استان بوشهر در حال اجراست.

وی افزود: طرح بسیج سلامت نوروزی توسط بازرسان بهداشت محیط که مجهز به تجهیزات پرتابل سنجش و نمونه‌برداری از آب، مواد غذایی و سطوح هستند از ۸ صبح تا ۸ شب در ساعت‌های اداری و غیر اداری و در صورت نیاز تا ساعت ۲۴ هر شب در سراسر استان در حال اجراست.

خواجه ئیان بیان داشت: نظارت و بازرسی بهداشتی از کلیه مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی اماکن عمومی و کارگاه‌های فنی و تولیدی انجام می‌شود.

این مقام مسئول افزود: در این بازرسی‌ها بر رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و بهداشت فردی و سلامت شاغلین، استفاده از ماسک، بهداشت و سلامت مواد غذایی و بهداشت ساختمان، آب مصرفی، دفع صحیح پسماند و فاضلاب، کنترل دخانیات و نظافت عمومی محل تأکید می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهرخاطر نشان کرد: در این طرح تعداد ۱۶۷ نفر از بازرسان بهداشت حضور دارند که طی اجرای این طرح تاکنون ۸۰۰۰ بازرسی از مراکز و اماکن تحت پوشش در استان انجام داده‌اند که ۱۲۸ مرکز متخلف به مراجع قضایی معرفی‌شده‌اند و ۷۲ امکنه نیز پلمپ شده‌اند و همچنین بیش از ۳ تن مواد غذایی تاریخ‌مصرف گذشته و فاسد جمع‌آوری و معدوم شده است.

وی اضافه کرد: همچنین با استفاده از تجهیزات پرتابل بیش از ۱۸۰۰ مورد آزمایش و سنجش مواد غذایی انجام و ۱۶۲ نمونه مواد غذایی جهت بررسی به آزمایشگاه ارسال‌شده است.

خواجه ئیان گفت: در راستای نظارت بر بهداشت آب حدود ۲۸۰۰ موردسنجش کلر باقیمانده از آب شرب انجام‌گرفته و ۳۶۵ نمونه جهت بررسی وضعیت آب شرب به آزمایشگاه ارسال‌شده است.

معاون  بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، در پایان یادآور شد: شهروندان محترم در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی می‌توانند موضوع را از طریق سامانه ارتباط مردمی وزارت بهداشت با شماره ۱۹۰ پیگیری کنند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=125071

نظـــرات شمـــا