کد خبر : 125063       تاریخ : 1400/01/08 11:02:15
کمبود مرغ در بوشهر نداریم

کمبود مرغ در بوشهر نداریم

پیغام: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: تولید مرغ در استان به اندازه کافی است و بخشی از تولید هم به خارج از استان عرضه می‌شود.

به گزارش «پیغام»؛ سید حسین حسینی، در حاشیه بازدید از کشتارگاه‌های صنعتی مرغ  بیان کرد: روند فعالیت مرغ‌داری‌ها و تولید و توزیع گوشت سفید در استان به گونه‌ایست که کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

او افزود: روزانه بیش از ۱۲۰ تن مرغ در استان توزیع می‌شود و علاوه بر این ۴۰۰ تن مرغ منجمد تنظیم بازار نیز تهیه شده تا کمبودی در این زمینه نباشد.

رئیس سازمان صمت استان بوشهر در مورد قیمت عرضه مرغ نیز ادامه داد: اگر چه دولت قیمت هر کیلوگرم مرغ را ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان مصوب کرده است، اما قیمت موجود در بازار به دلیل تامین نشدن نهاده‌های دامی از شبکه‌های دولتی، بیشتر است.

حسینی عنوان کرد: از آنجایی که مرغ در استان خوزستان به‌دلیل صادرات به کشور عراق با قیمت بیشتری از مرغداری‌ها خریداری می‌شود، برخی مرغ‌داران ترجیح می‌دهند مرغ را در خارج از استان بفروشند.

او با تاکید بر برخورد با متخلفان عرضه مرغ افزود: پرونده تعداد محدودی از واحد‌های متخلف مرغداری به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=125063

نظـــرات شمـــا