کد خبر : 125056       تاریخ : 1400/01/05 13:00:12
افزایش دما و گرد و خاک  تا پایان هفته

افزایش دما و گرد و خاک تا پایان هفته

پیغام: کارشناس اداره‌کل هواشناسی گفت: از روز پنجشنبه هفته جاری تا شنبه آینده برای این استان افزایش دما و گرد و خاک پیش بینی می‌شود.

به گزارش «پیغام»؛ پیام مساعدی در گفت و گو با ایرنا افزود: همچنین بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از امروز به تدریج به سرعت وزش جریانات جنوبی روی دریا و در سواحل استان بوشهر افزوده خواهد شد.
وی بیان کرد: با تداوم وزش این بادها خلیج فارس در روزهای پنجشنبه تا شنبه هفته آینده در برخی از ساعت‌ها به تناوب مواج و متلاطم خواهد بود. 
مساعدی ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی و وزش باد و در برخی نقاط همراه با گرد و خاک و گاهی افزایش ابر و فردا در برخی مناطق شمالی این استان با احتمال بارش خفیف باران پیش‌بینی می‌شود.
وی افزود: در این مدت جهت وزش باد جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت ۸ تا ۳۲ گاهی ۳۶ کیلومتر در ساعت و به تدریج روی دریا و در نواحی شمالی و مرکزی استان بوشهر ۱۰ تا ۴۲ گاهی بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی می‌شود.
مساعدی عنوان کرد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج در سواحل استان بوشهر ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و  به تدریج در سواحل شمالی و مرکزی و فراساحل جنوبی ۹۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر و گاهی بیش از ۲ متر پیش‌بینی شده‌است.
وی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۱:۰۶ دقیقه بامداد، مد اول ساعت ۰۷:۴۲، جزر دوم ساعت ۰۹:۲۴ و مد دوم ساعت ۱۷:۴۲ خواهد بود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=125056

نظـــرات شمـــا