کد خبر : 124831       تاریخ : 1399/12/18 09:07:15
نگهداری میعانات گازی در یکی از نیروگاه‌ها،منشاء بوی بد در عسلویه
مدیرکل حفاظت محیط زیست بوشهر:

نگهداری میعانات گازی در یکی از نیروگاه‌ها،منشاء بوی بد در عسلویه

پیغام: مدیرکل حفاظت محیط زیست بوشهر، عامل انتشار بوی بد در روستای بستانو از توابع عسلویه را نگهداری میعانات گازی در یکی از نیروگاه‌های منطقه عنوان کرد.

به گزارش«پیغام»؛ فرهاد قلی نژاد اظهار داشت: در روز‌های اخیر انتشار بوی نامطبوع در بستانوعسلویه موجب اعتراض مردم شده بود که در بررسی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان عسلویه مشخص شد منشاء ایجاد بو، ذخیره سازی میعانات گازی در یکی از نیروگاه‌ها است.

  

او ادامه داد: این نیروگاه بدون مجوز زیست محیطی میعانات گازی را برای مصرف به عنوان سوخت ذخیره سازی کرده که این اقدام غیر قانونی موجب انتشار بوی بد شده بود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر افزود: به این نیروگاه اخطار داده شده است که در ۴۸ ساعت میعانات از محل خارج و آلودگی بو برطرف شود، در غیر این صورت موضوع از طریق مراجع قضائی پیگیری خواهد شد.

قلی نژاد بیان کرد: هیچ واحد صنعتی اجازه ندارد محیط زیست را آلوده و بهداشت عمومی شهروندان را تهدید کند و هرگونه آلودگی محیط زیست جرم است.

او گفت: باید قبل از هرگونه اقدام در صنایع هماهنگی لازم صورت گیرد و مجوز زیست محیطی صادر شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر عنوان کرد: دیگر هیچ کوتاهی در عسلویه پذیرفته نیست و سازمان حفاظت محیط زیست با قاطعیت وفق قوانین و مقررات از حقوق شهروندان در برخورداری محیط زیست سالم دفاع خواهد کرد.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=124831

نظـــرات شمـــا