کد خبر : 124822       تاریخ : 1399/12/16 16:20:15
ممنوعیت اجاره دادن مسکن به کارگران بلوچ در عسلویه تکذیب شد

ممنوعیت اجاره دادن مسکن به کارگران بلوچ در عسلویه تکذیب شد

پیغام: فرمانده انتظامی شهرستان عسلویه گفت:انعکاس موضوع ممنوعیت اجاره دادن خانه به کارگران بلوچ ساکن در این شهرستان در فضای مجازی به هیچ وجه صحت ندارد و منعی از سوی هیچ یک از دستگاه‌ها در این زمینه صورت نگرفته است.

به گزارش «پیغام»؛ سرهنگ پیمان فتاحی در گفت‌وگو با ایرنا، انتشار اخبار و تصاویر مبنی بر ممنوعیت بنگاه‌های املاک برای اجاره مسکن به کارگران بلوچ را تکذیب کرد و افزود: در ۴ سال اخیر هیچگونه ممنوعیت و نصب بنر در سطح شهر مبنی بر منع قانونی وجود نداشته است.

 فرمانده انتظامی شهرستان عسلویه با بیان اینکه کارگران سیستان و بلوچستانی هیچ مشکلی برای تهیه مسکن در این شهرستان ندارند، ادامه داد: معاندان با هدف متشنج کردن فضای اجتماعی و ایجاد تفرقه دست به انتشار چنین محتوایی زده‌اند.

فتاحی اظهارکرد: کارگران بلوچ حاضر در عسلویه شهروند این شهرستان به شمار می‌روند و همچون بومیان و سایر قومیت‌ها به آنها خدمات شهری و اجتماعی داده می‌شود و در صورت بروز تخلف فارغ از توجه به مذهب و قومیت و بنا به قانون نسبت به جرم افراد رسیدگی می‌شود.

طی روزهای گذشته مطلبی مبنی بر تهدید صاحبان و مشاوران املاک از سوی ارگان‌های نظامی و امنیتی به عدم اجاره مسکن به کارگران بلوچ به همراه تصویری از یک بنر با این محتوا در فضای مجازی و برخی سایت‌ها منتشر شده بود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=124822

نظـــرات شمـــا