کد خبر : 124770       تاریخ : 1399/12/13 13:40:15
فرماندار : روند صعودی کرونا در شهرستان گناوه نگران کننده است

فرماندار : روند صعودی کرونا در شهرستان گناوه نگران کننده است

پیغام: فرماندار گناوه گفت: شیوع بیماری کووید ۱۹ در این شهرستان مجدد روند صعودی به خود گرفته که نگران کننده است.

به گزارش «پیغام»به نقل از ایرانا؛غلامرضا مهرجو در جمع کارکنان فرمانداری این شهرستان افزود: با اجرای طرح جامع هوشمندسازی و اعمال محدودیت های کرونایی در آذر امسال ، روند ابتلا و بستری در این شهرستان کاهش یافت اما با عادی‌انگاری در برگزاری مراسم‌های اموات، جشن و دورهمی و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی ، روند شیوع از ثابت به حالت صعودی تغییر کرده است.

وی با بیان اینکه  وضعیت کنونی روند آمار مبتلایان و بستری‌ها خیلی نگران کننده است ، گفت: درحالیکه در ماه گذشته  افراد کرونایی بستری شده بین سنینن ۶۵ تا ۸۵ سال بودند ،  هم اینک  به سن زیر ۵۰ و حتی تا ۳۵ سال رسیده است که این علایم خوبی نیست و نگرانی وجود دارد.

فرماندار گناوه بیان کرد: تنها راه کوتاه مدت جهت پیشگیری و کنترل ویروس کرونا تا قبل از واکسینه شدن تمام مردم ، استفاده از ماسک ، عدم تجمع و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است که باید در اولویت شهروندان قرار گیرد.

وی افزود: روند اجرای پروژه‌های زیرساختی عمران شهری و روستایی  در این شهرستان باوجود مشکلات و تنگناهای اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه آمریکا، متوقف نشده است.

فرماندارگناوه گفت: امسال  ۴۵ میلیارد تومان به حساب روستاهای دارای دهیار این شهرستان جهت عمران و آبادی واریز شده است و ۳۶ میلیاردتومان نیز از محل ارزش افزوده به غیر از تملک دارایی و توازن و سایر اعتبارات ، به عمران شهری شهرداری‌های گناوه و ریگ اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: ۴۸ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی  پرداخت شده است و  شهرستان در پروژه‌های جهش تولیدی و اقتصاد مقاومتی از جمله آبزی پروری جایگاه خوبی دارد.

مهرجو  گفت: وضعیت زیرساخت‌های بهداشتی درمانی متناسب با جمعیت شهرستان نرم مناسبی دارد و ۱۱ مرکز جامع بهداشتی ۲۴ ساعته  خدمات رسانی می‌کنند.

فرماندار گناوه افزود: احداث یک بیمارستان جدید در داخل شهر به عنوان جایگزین بیمارستان امیرالمومنین (ع) در دستور کار قرار گرفته است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=124770

نظـــرات شمـــا