کد خبر : 124761       تاریخ : 1399/12/13 12:25:08
از وزنه‌بردار معلول مقام‌آور گناوه استقبال شد+عکس

از وزنه‌بردار معلول مقام‌آور گناوه استقبال شد+عکس

"سیدنجف طباطبایی" ورزشکار معلول بندرگناوه که در مسابقات پاراوزنه‌برداری کشور به مقام دوم نایل شده‌است، روز چهارشنبه در جوار یادمان شهدای گمنام این شهرستان توسط مسئولان و مردم مورد استقبال قرار گرفت.

به گزارش «پیغامم به نقل از ایرنا؛ رئیس هیات ورزش‌های جانبازان و معلولان گناوه در این آیین به خبرنگار ایرنا گفت: این شهرستان معلولان مستعدی در حوزه ورزشی از جمله دو ومیدانی دارد که به رغم  نبود امکانات و مشکلات مالی، در میادین بین‌المللی و کشوری صاحب افتخارات فراوانی شده‌اند.

علیرضا ملک زاده افزود: ورزشکاران معلول افتخارآفرین شهرستان گناوه نیاز به حمایت و پشتیبانی دارند و در این زمینه از شورای اسلامی شهر و شهرداری این بندر انتظار کمک داریم.

وی گفت: شماری از ورزشکاران معلول مقام آور شهرستان گناوه به علت وضعیت نامناسب مالی و حمایت نشدن، ورزش را رها کرده‌اند که این روند موجب خواهد شد بقیه نیز انگیزه خود را از دست بدهند.

سیدنجف طباطبایی مقام آور مسابقات پاراوزنه برداری کشور گفت:  این مسابقات در فدراسیون جانبازان و معلولان زیرنظر آی پی سی و داوران خارجی در ۲ گروه ۱۶ نفره شامل هشت نفر بزرگسال و هشت نفر زیر ۲۱ سال برگزار شد.

وی که رئیس انجمن معلولان پاراوزنه‌برداری استان بوشهر افزود: برای حضور قدرتمند در این مسابقات که جنبه انتخابی تیم ملی در آینده دارد، از ماه‌ها پیش بدون هیچ حمایتی خود را آماده کرده بودم و توانستم در اوزان ۸۸ کیلوگرم به مقام دوم نایل شوم.

وی اظهارکرد: برای پرداختن به ورزش حرفه‌ای و کسب مقام در میادین جهانی باید تنها شغل ورزشکار ورزش باشد در غیر این صورت امکان پذیر نیست.

طباطبایی گفت: مدت ۱۰ سال است که با همت خود و ازطریق مسافرکشی، هزینه خانواده و امور ورزشی خود را تامین می‌کنم و در این مدت از هیچ کمکی برخوردار نشده‌ام.

مینا شهابی رئیس بهزیستی گناوه گفت: این شهرستان معلولان مستعد و توانمندی بویژه در حوزه ورزش وجود دارد که تاکنون افتخارات زیادی آفریده‌اند که سیدنجف طباطبایی یکی از آنان است


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=124761

نظـــرات شمـــا