کد خبر : 124650       تاریخ : 1399/12/06 12:40:11
سه وقف جدید در استان ثبت شد

سه وقف جدید در استان ثبت شد

پیغام: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر گفت: سه وقف جدید در یک هفته اخیر برای ساخت مسجد و حسینیه در شهرستان‌های گناوه، دیر و جم این استان به ثبت رسید.

 به گزارش «پیغام»؛ حجت الاسلام محمدرضا اسماعیل پوراظهار داشت:در آستانه سالروز میلاد امام علی (ع)، "سکینه سلیمانی" واقف خیراندیش شهرستان دیر یک قطعه زمین به مساحت ۷۶۶ متر مربع به ارزش نزدیک به چهار میلیارد ریال را برای ساخت مسجد در شهر آبدان وقف کرد.

وی افزود:همچنین "روح الله شهابی" واقف نیکوکار گناوه‌ای نیز یک قطعه زمین به مساحت ۵۷۳ متر مربع را در روستای "مال قائد" به نیت ساخت حسینیه وقف کرد که ارزش این زمین نزدیک به ۷۰۰ میلیون ریال است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر ادامه داد: دیگر وقف ثبت شده این استان در این هفته زمینی به مساحت ۴۴۵ متر مربع در روستای "سبردو" شهرستان جم است که از سوی واقف خیراندیش "اکبر نوروزی" و با نیت ساخت مسجد به ثبت رسید.

اسماعیلی اعلام کرد: ارزش زمین وقف شده از سوی خیر جمی نزدیک به ۵۰۰ میلیون ریال است.

وی یادآور شد: امسال تاکنون ۲۹ وقف جدید در استان بوشهر به ثبت رسیده‌است که بیشتر آنها از وقفیات انتفاعی همچون ساخت مسجد، حسینیه و دارالقرآن بوده‌است.

وقف انتفاعی، وقفیاتی مانند ساخت مسجد در زمینی وقفی را شامل می‌شود که هدف واقف تحصیل درآمد مادی نباشد و هدف واقف از وقف تحصیل درآمد است تا در زمینه معینی هزینه شود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=124650

نظـــرات شمـــا