کد خبر : 124540       تاریخ : 1399/12/03 10:43:07
 مردان کمتر از زنان تمایل به انجام آزمایش‌های دوره‌ای دارند

مردان کمتر از زنان تمایل به انجام آزمایش‌های دوره‌ای دارند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مردان کمتر از زنان تمایل به انجام آزمایش‌های دوره‌ای دارند.

به گزارش«پیغام»؛ دکتر عبدالمحمد خواجه‌ئیان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: انجام آزمایش‌های دوره‌ای در زمان مناسب یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که مرد می‌تواند برای سلامت خود انجام دهد و ممکن است حتی قبل از بروز علائم بیماری باعث تشخیص زودهنگام بیماری و درمان سریع‌تر و ساده‌تر شود.

وی با اشاره به هفته سلامت مردان ایران (سما) که در هفته اول اسفند هر سال برگزار می‌شود، ادامه داد: با وجود ضرورت انجام آزمایش‌های دوره‌ای، ارزیابی فعالیت بدنی، تن سنجی و ارزیابی خطر بیماری‌های قلبی عروقی برای تشخیص به هنگام بیماری‌های غیر واگیر مانند دیابت و فشارخون بالا، مردان کمتر از زنان به مراکز خدمات جامع سلامت و پایگاه‌های بهداشتی مراجعه می‌کنند و تمایل کمتری برای انجام این امور دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: رعایت شیوه زندگی سالم و انجام مراقبت‌های به موقع در بیماری‌های زمینه‌ای می‌تواند راهکار مناسبی برای عبور از بحران کرونا باشد و یک برنامه غذایی کامل و صحیح به همراه فعالیت بدنی مناسب به تقویت شبکه دفاعی کمک می‌کند.

خواجه ئیان عنوان کرد: آموزش عمومی گروه مردان و ترغیب آن‌ها به رعایت نکات یاد شده، باعث گذر ایمن‌تر از بحران کرونا خواهد شد.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=124540

نظـــرات شمـــا