کد خبر : 124532       تاریخ : 1399/12/02 12:24:54
هنرمندان کنگانی در جشنواره نقالی فرزندان ایران زمین خوش درخشیدند

هنرمندان کنگانی در جشنواره نقالی فرزندان ایران زمین خوش درخشیدند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: هنرمندان شهرستان کنگان در جشنواره نقالی و روایتگری فرزندان ایران زمین به مناسبت دهمین سالگرد ثبت هزاره سرایش شاهنامه، خوش درخشیدند.

به گزارش «پیغام»؛  فاطمه کرمپور در این باره اظهار داشت: جشنواره نقالی، شاهنامه خوانی و روایت‌گری که به مناسبت دهمین سالگرد ثبت هزاره سرایش شاهنامه و ثبت جهانی هنر نقالی در یونسکو، در فرهنگسرای ابن سینای تهران برگزار شد و ساغر رضایی و مشکات عباسیان از کنگان در مرحله نخست این جشنواره برگزیده شدند.

وی افزود: در ابتدا ۲۰۷ اثر در قالب نقالی، شاهنامه خوانی و روایتگری به دبیرخانه جشنواره فرستاده شد که پس از ارزیابی آن‌ها، ۴۱ اثر به عنوان برگزیده، به مرحله بعد راه یافتند.

کرمپور ادامه داد: در این مرحله کارگاه آموزش مجازی نقالی با حضور استاد ورمزیار در اختیار منتخبان قرار خواهد گرفت و منتخبان با توجه به آموزش‌های ارائه شده یک اثر خواهند فرستاد که داوران این آثار را ارزیابی خواهند کرد و به برگزیدگان جشنواره به مناسبت مبعث حضرت رسول اکرم (ص) هدایایی داده خواهد شد.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر بیان کرد: ابوالفضل ورمزیار، محسن میرزل علی و فهیمه باروت چی داوری جشنواره را بر عهده دارند و بخش نهایی جشنواره به صورت مجازی برگزار خواهد شد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=124532

نظـــرات شمـــا