کد خبر : 124495       تاریخ : 1399/11/28 13:20:15
معاون استاندار: دلالان متکدیان در بوشهر شناسایی شوند

معاون استاندار: دلالان متکدیان در بوشهر شناسایی شوند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با تاکید بر لزوم توجه به کودکان کار گفت: دلالان متکدیان در استان بوشهر شناسایی شوند.

 به گزارش «پیغام»؛ محمدتقی ایرانی عصر سه‌شنبه در نشست کارگروه تخصصی سلامت کودکان محروم از تحصیل و کودکان کار اظهار داشت: آسیب‌های اجتماعی یکی از چالش‌های اساسی در جوامع است که به عنوان درد مشترک محسوب می‌شود.

ی با اشاره به اینکه هر کشور باید به اقتضای فرهنگ خود با آسیب‌های اجتماعی روبرو است، اضافه کرد: در خصوص علت آسیب‌های اجتماعی باید کارهای پژوهشی مناسبی اجرا شود و برای کاهش آسیب‌ها اقدام شود.

لزوم تلاش برای کاهش آسیب‌های اجتماعی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر بیان کرد: باید در فضای کارشناسی آسیب‌هایی همچون اعتیاد، حاشیه‌نشینی، طلاق، کودکان خیابانی و کار، زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست مورد بررسی قرار گیرد.

وی با اشاره به تدوین طرح‌های مهم در عرصه مقابله با آسیب‌های اجتماعی خاطرنشان کرد: با بررسی‌های دقیق می‌توان این آسیب‌ها را ساماندهی و کنترل کرد و میزان آنها را کاهش داد.

ایرانی به آسیب‌ها اجتماعی ناشی از شیوع کرونا اشاره کرد و افزود: رعایت مردم در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و تلاش کادر درمانی و بهداشتی عامل موفقیت ایران در عرصه مقابله با کرونا است.

آسیب‌شناسی کودکان بازمانده از تحصیل

وی با اشاره به اینکه کرونا اثرات مخربی بر روی فرهنگ، اقتصاد، معیشت و روابط اجتماعی جامعه داشته است، گفت: کرونا سبب تعطیلی بازار و ایجاد مشکل در اقتصاد و معیشت خانوارها شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر خواستار آسیب‌شناسی موضوع کودکان بازمانده از تحصیل شد و افزود: برخی افراد از طریق گروه‌های خاصی برخی کودکان کار و خیابانی را به صورت سازمان‌دهی‌شده به کار می‌گیرند که جرم است.

وی خواستار برخورد نیروی انتظامی و دستگاه قضائی با کسانی که سازمان‌یافته به‌کارگیری می‌کنند شد و اظهار داشت: شناسایی دلالان متکدیان از مسائل مهمی است که باید مد نظر قرار گیرد.

لزوم توجه به مشکلات کودکان کار

ایرانی خواستار توجه به مشکلات کودکان کار و بازمانده از تحصیل شد و ادامه داد: این کودکان باید به‌گونه‌ای هدایت شوند که ضمن فراگیری مهارت‌های فنی و زندگی زمینه ادامه تحصیل و ساماندهی آنان فراهم شود.

وی یکی از اولویت‌های مهم را بازگشت کودکان کار به تحصیل دانست و گفت: آسیب‌های اجتماعی قابل مدیریت و کنترل هستند که این مهم همواره باید مورد توجه ویژه مسئولان قرار بگیرد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=124495

نظـــرات شمـــا