کد خبر : 124476       تاریخ : 1399/11/29 09:32:15
 برگزیدگان چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان بوشهر تجلیل شدند

برگزیدگان چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان بوشهر تجلیل شدند

در آیینی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر برگزیدگان چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان استان بوشهر تجلیل شدند.

به گزارش«پیغام» به نقل ازروابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر دراین آیین بیان کرد: هنرمندان حوزه موسیقی استان بوشهر با استفاده از ظرفیت غنی بومی و محلی استان بوشهر جهت تقویت آواها و نواحی بومی محلی و معرفی آن به جامعه، در چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان خوش درخشیدند.

فاطمه کرمپور عنوان داشت: هنرمندان استان بوشهر با اجرای فرهنگ آواها و نواها بویژه آواها و نواهای بومی محلی استان بوشهر، اقوام و همخوانی و هم نوازی همراه با اجرای آئین‌های مخصوص استان بوشهر مورد توجه هیئت داوران این جشنواره قرار گرفتند.

وی در ادامه ضمن معرفی هنرمندان برگزیده استان بوشهر در چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان، عنوان کرد: علیرضا بهرامپور در بخش نی انبان، ایلیا بازیاری در بخش سه تار و ماهان فولادی در بخش سه تار موفق به کسب مقام اول جشنواره، عرفان سعیدی و بردیا بهرام پور در بخش نی انبان موفق به کسب مقام دوم جشنواره، علی حسین زاده در بخش آواز دستگاهی و عرفان سعیدی در بخش نی انبان موفق به کسب  مقام سوم جشنواره شدند.

کرمپور در خصوص معرفی هنرمندان بوشهری  شایسته تقدیر چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی ، گفت: حسین عاشوری، میلاد مقاتلی مطلق، مهدی بنیاد، مبین مظلوم زاده، سیده سینا هاشمی، پارسا پالیزدان، آرش نکیسا و حسین واجب فرد از هنرمندان هم استانی هستند که موفق به کسب مقام شایسته تقدیر از داوران این جشنواره شدند.

فاطمه کرمپور  به معرفی هنرمندان راه یافته به مرحله نهایی جشنواره ملی موسیقی جوان پرداخت و بیان داشت: سید حامد فاطمی، توفیق مقدم، یاسین شریفیان، سجاد ابراهیم زاده و ابوالفضل محمدی نژاد از هنرمندان راه یافته به مرحله نهایی چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان می باشند .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر در پایان ضمن تقدیر و تشکر از همت بلند این عزیزان افتخار آفرین برای استان بوشهر خاطرنشان کرد: از تمامی کسانی که در این مسیر تلاش کرده  زمینه را برای رشد و پیشرفت این هنرمندان موفق استان بوشهر بوده اند تقدیر و تشکر کرده و این افتخار آفرینی را به این عزیزان ، خانواده محترم آن ها، اصحاب فرهنگ و هنر استان بوشهر، کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر و اساتید محترم این هنرمندان فرهیخته تبریک گفته و برای ادامه مسیر حرفه  ای و هنری این عزیزان آرزوی موفقیت و سربلندی می کنم.

گفتنی است که در این آیین از حسین پورمحمد تنگستانی، و حیدر احمدی از برگزیدگان سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران تقدیر و تشکر گردید.

چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان با دبیری هومان اسعدی و مشارکت استادان موسیقی کشور توسط انجمن موسیقی ایران و با حمایت دفتر موسیقی، معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=124476

نظـــرات شمـــا