کد خبر : 124132       تاریخ : 1399/11/08 09:58:14
7 واحد صنعتی بوشهر صاحب تصفیه خانه فاضلاب شدند

7 واحد صنعتی بوشهر صاحب تصفیه خانه فاضلاب شدند

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: هفت واحد صنعتی این استان با دریافت تسهیلات از محل ۳۵ درصد عوارض آلایندگی واریزی به اعتبارات صندوق ملی محیط زیست تصفیه خانه فاضلاب احداث کردند.

 به گزارش «پیغام»؛ فرهاد قلی نژاد در گفت و گو با ایرنا افزود: این واحدها بیشتر در زمینه عمل‌آوری فعالیت دارند و پیش از این فاضلاب آنها بدون تصفیه راهی دریا می‏‌شد.

وی بیان کرد: اکنون با پرداخت تسهیلات و احداث تصفیه‌خانه از ورود فاضلاب این واحدها به دریا جلوگیری شده‌است که نقشی مهم در بهبود وضعیت محیط زیست صنایع مناطق ساحلی است.

قلی نژاد ادامه داد: شماری از واحدهای پتروشیمی نیز اکنون در حال برآورد هزینه این پروژه در واحد تولیدی خود هستند تا معرفی آنها برای دریافت تسهیلات محیط زیستی محقق شود.

وی گفت: در استان بوشهر با وجود اینکه هزینه بالایی از واحدهای صنعتی دریافت و به شهرداری‌ها واریز می‎شود اقدام‎های زیست محیطی در اولویت کارهای آنها قرار ندارد.

قلی نژاد یادآور شد: برای نمونه هنوز شهرستان عسلویه تصفیه خانه فاضلاب و سایت دفع پسماند ندارد و پسماندهای آن نیز در شهرستان کنگان دفن می‎شود.

وی اظهار کرد: این سایت دفن پسماند در کنگان نیز بسیار غیراستاندارد است که محیط زیست علیه آن شکایت کرده‌است.

قلی نژاد افزود: این سایت یک فاجعه زیست محیطی است زیرا شیرابه آن وارد دریا شده و آب آن منطقه را آلوده کرده‌است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: این رویه در حالی رقم خورده که شهرداری‎های منطقه سال‎ها است عوارض آلایندگی دریافت ولی در مقابل به مسائل حوزه محیط زیست کوتاهی کردند.

قلی نژاد اظهار داشت: در این ارتباط مقرر شده سازمان محیط زیست شیوه نامه هزینه‌کرد عوارض آلایندگی را به دولت اعلام کند تا با مصوبه دولت زمینه نظارت محیط زیست بر نحوه هزینه‌کرد عوارض آلایندگی فراهم شود تا در بخش‎های محیط زیست و بهداشت مردم هزینه شود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=124132

نظـــرات شمـــا