کد خبر : 124130       تاریخ : 1399/11/08 09:24:15
کارخانه سیمان کنگان به چرخه تولید بازگشت

کارخانه سیمان کنگان به چرخه تولید بازگشت

کارخانه سیمان کنگان که به علت مشکل تامین گاز و برق از مدار تولید خارج شده بود، به چرخه فعالیت باز گشت.

به گزارش«پیغام»؛ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر در گفتگو با بخش خبری سیمای بوشهر گفت: در چند وقت اخیر تولید سیمان به علت مشکل تامین گاز و برق مورد نیاز این صنعت در کشور دچار وقفه شد، یکی از کارخانه‌های استان بوشهر نیز به همین علت تعطیل شد.

سید حسین حسینی افزود: با هماهنگی صورت گرفته، شرکت توانیر برق کارخانه سیمان کنگان را تامین کرد، بخشی از گاز مورد نیاز هم فراهم شده و بخش دیگر از انرژی مورد نیاز کارخانه هم از طریق مازوت تامین شده است.

او ادامه داد: بر همین اساس، سیمان کنگان از امروز وارد بازار می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر عنوان کرد: به طور کلی، تولید سیمان نسبت به گذشته با توجه به تغییر سوخت مصرفی و لزوم مدیریت مصرف انرژی کاهش یافته است. تصمیم کارگروه تنظیم بازار استان هم این بود که صادرات محدود شود و کارخانه‌های استان، نیاز داخل استان را تامین کنند.

حسینی گفت: از سوی دیگر سیمان مشمول اعلام موجودی است و جابه‌جایی و عرضه خارج از شبکه آن تخلف به شمار می‌رود. بر همین اساس، گشت‌های مشترکی با تعزیرات حکومتی برای نظارت بر واحد‌های عرضه کننده صورت می‌گیرد.

او با اشاره به شناسایی واحدهای متخلف، افزود: واحد‌هایی که سیمان عرضه نمی‌کنند، افزون بر اینکه به تعزیرات معرفی می‌شوند، سهمیه سیمانشان هم قطع خواهد شد.

رئیس سازمان صمت بوشهر تاکید کرد: سیمان، قیمت مصوب دارد که افزایش نیافته است. هزینه‌ای که به قیمت سیمان افزوده می‌شود شامل هزینه حمل، سودعاملیت و مالیات بر ارزش افزوده است.

حسینی بیان کرد: بازار سیمان با توجه به تمهیداتی که دولت در نظر گرفته برای اینکه مازوت با قیمت گاز در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد و توانیر، برق را تامین کند، به روال باز می‌گردد.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=124130

نظـــرات شمـــا