کد خبر : 124093       تاریخ : 1399/11/06 11:06:01
۳۳ باند کلان و شبکه‌های ترانزیت مواد مخدر در استان منهدم شد

۳۳ باند کلان و شبکه‌های ترانزیت مواد مخدر در استان منهدم شد

پیغام: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر گفت: ۳۳ باند کلان و شبکه‌های ترانزیت مواد مخدر در حوزه‌های خشکی، ساحلی و دریایی استان بوشهر شناسایی و منهدم شد.

 به گزارش«پیغام»ارسطو ترکمان‌منش در گفت‎وگو با تسنیم  با تاکید بر مبارزه قاطعانه با سوداگران مرگ اظهار داشت: تمام نقاط استان بوشهر که شبانه‌روزی مورد رصد نیروهای انتظامی، امنیتی، سپاه پاسداران و دریابانی قرار دارد، برای فعالیت سوداگران و قاچاقچیان مواد مخدر امن نیست.

وی، از کاهش 41 درصد کشفیات مواد مخدر در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: در 10 ماه امسال 12 تن و 193کیلوگرم انواع مخدر در استان بوشهر کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل که 20 تن و 598 کیلوگرم بود 41 درصد کاهش دارد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر با بیان اینکه این میزان مواد مخدر با انهدام باندهای کلان کشف شده است گفت: در 10 ماه امسال 33 باند کلان و شبکه‌های ترانزیت مواد مخدر در حوزه‌های خشکی، ساحلی و دریایی استان بوشهر شناسایی و منهدم شده است.

ترکمان‌منش کشف 5 تن و 113 کیلوگرم توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر را مورد اشاره قرار دادو افزود: در  این مدت 5 تن و 104 کیلوگرم توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) اداره کل اطلاعات استان بوشهر کشف شده است.

وی، با اشاره به اینکه در این مدت توسط نیروهای دریابانی استان بوشهر 963 کیلوگرم مواد مخدر کشف شده است خاطر نشان کرد: در این راستا از سوی سازمان اطلاعات سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر مقادیری مواد مخدر کشف شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان بوشهر از کشف 50 درصد مواد مخدر یاد شده در حوزه ساحلی و دریایی خبر داد و تصریح کرد: حدود شش تن از مواد مخدر کشف شده در 10 ماه امسال در حوزه دریایی و ساحلی استان بوشهر بوده است.

ترکمان‌منش کشف بیش از 40 هزار قرص روان‌گردان را از دیگر کشفیات دانست و افزود: در این مدت 2 هزار و 425 نفرمرتبط با جرایم مواد مخدر در استان بوشهر دستگیر و تحویل مقامات قضایی شده‌اند.

وی، علت کاهش کشفیات مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال قبل را افزایش کشفیات در مرزها قبل از ورود به استان‌ها دانست و بیان کرد: انهدام سرشبکه‌های مواد مخدر، تجهیز دریابانی به امکانات پیشرفته، افزایش ماموریت مربیان مجرب با به‌کارگیری سگ‌های مواد یاب در گلوگاه‌ها از دیگر اقدامات انجام شده در مبارزه با مواد مخدر است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=124093

نظـــرات شمـــا