کد خبر : 124064       تاریخ : 1399/11/04 13:22
 ۲۱۶ مورد از بناهای غیرمجاز در گورکات استان بوشهر قلع و قمع شد

۲۱۶ مورد از بناهای غیرمجاز در گورکات استان بوشهر قلع و قمع شد

پیغام: رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: به دلیل تغییر کاربری‌های غیرمجاز و عدم رعایت حریم‌ها، ۲۱۶ مورد از بناهای غیرمجاز در گورکات استان بوشهر قلع و قمع شد.

 به گزارش «پیغام»؛ علی جمادی در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: مقابله با تغییر کاربری‌های غیرقانونی و زمین‌خواری را به صورت جدی در دستور کار داریم و به صورت ویژه دنبال می‌شود.

وی از ایجاد شعبه ویژه رسیدگی به پرونده‌های زمین‌خواری و تغییر غیرمجاز کاربری اراضی در دادگستری استان بوشهر بیان کرد: با تصرف زمین‌های دولتی، ملی و منابع طبیعی برخورد جدی و قاطع خواهیم داشت.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با اشاره به اینکه با حکم دستگاه قضائی بیش از هزار هکتار اراضی تصرفی به بیت‌المال برگشته است افزود: سال گذشته نیز هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی تصرفی به بیت‌المال برگشته بود.

وی خاطرنشان کرد: در منطقه گورکات شهرستان تنگستان استان بوشهر شاهد ساخت‌وسازهای غیرمجاز فراوانی بودیم که با بررسی شکایت‌ها، با حکم دستگاه قضائی ۲۱۶ مورد از این بناهای غیرمجاز قلع و قمع شد.

جمادی با اشاره به پیگیری راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و مدیریت جهاد کشاورزی در این زمینه افزود: این قلع و قمع‌ها در راستای اجرای قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی و در حریم جاده‌ها اجرا شد.

وی با اشاره به تخریب ۸۵ هکتار تغییر غیرمجاز کاربری اراضی کشاورزی و ساخت و ساز در حریم راه‌ها و مناطق روستایی بیان کرد: ارزش تقریبی این مجموعه قلع‌وقمع شده حدود ۲۶۰ میلیارد تومان بوده است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=124064

نظـــرات شمـــا