کد خبر : 124007       تاریخ : 1399/11/03 10:12:13
تعداد ۴۷۵ هزار نسخه الکترونیکی در مطب پزشکان نوشته شد
مدیر درمان تامین اجتماعی استان بوشهر

تعداد ۴۷۵ هزار نسخه الکترونیکی در مطب پزشکان نوشته شد

پیغام: مدیر درمان تامین اجتماعی استان بوشهر گفت: از ابتدای امسال تا کنون تعداد ۴۷۵ هزار نسخه الکترونیکی تولید شده که ۴۷۰ هزار و ۲۱۱ نسخه در مطب پزشکان بوده است.

به گزارش «پیغام»؛ دکتر زهرا نویدی فرد در جلسه هم اندیشی با سازمان نظام پزشکی، بیمه سلامت و انجمن‌های داروسازان و مراکز پاراکلینیکی درباره چالش‌های طرح نسخه الکترونیک بیان کرد: از ابتدای امسال تا کنون تعداد ۴۷۵ هزار نسخه الکترونیکی تولید شده که از این تعداد ۴۷۰ هزار و ۲۱۱ نسخه در مطب پزشکان و بقیه در درمانگاه‌های طرف قرارداد بوده است.

او، روند اجرای طرح نسخه الکترونیکی را در استان مطلوب ارزیابی کرد و ادامه داد: تاکنون ۵۳۴ پزشک در سامانه نسخه نویسی الکترونیک ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۴۴۲ پزشک نسخه‌های خود را به صورت الکترونیکی در سامانه ثبت می‌کنند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان بوشهر عنوان کرد: با توسعه همکاری و مشارکت مراکز تشخیصی و درمانی در طرح نسخه الکترونیک و گسترش آن، علاوه بر سهولت در دریافت خدمات درمانی مورد نظر مردم، روند اجرایی شدن پرونده سلامت الکترونیک سرعت می‌گیرد.

نویدی فرد افزود: بیمه شدگان تامین اجتماعی در مراجعه به مراکز سرپایی، تشخیصی و درمانی طرف قرارداد سازمان، با ارائه کارت ملی بدون نیاز به دفترچه درمانی می‌توانند خدمات درمانی مورد نیاز را دریافت کنند.

او گفت: با پیاده سازی کامل طرح نسخه الکترونیک زمینه دسترسی بیشتر و آسان‌تر بیمه‌شدگان به خدمات درمانی فراهم خواهد شد و در آینده نزدیک شاهد حذف کامل دفترچه‌های کاغذی خواهیم بود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=124007

نظـــرات شمـــا