کد خبر : 123924       تاریخ : 1399/10/27 12:52:42
گروه‌‎های خونی A و AB- برای اهدا خون اقدام کنند

گروه‌‎های خونی A و AB- برای اهدا خون اقدام کنند

پیغام: مدیرکل انتقال خون استان بوشهر گفت: از هم‌استانی‌‎‌ها و به ویژه دارندگان گروه‌‏های خونی گروه‌‎های خونی A و AB- انتظار است برای اهدا خون اقدام کنند.

پیغام:مدیرکل انتقال خون استان بوشهر گفت: از هم‌استانی‌‎‌ها و به ویژه دارندگان گروه‌‏های خونی گروه‌‎های خونی A و AB- انتظار است برای اهدا خون اقدام کنند.

به گزارش «پیغام»،نرگس عبیدی، در حاشیه آغاز پویش اهدا خون مداحان، هیات‌‎‌های مذهبی و اصحاب رسانه استان بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: در زمان حاضر ذخایر خونی این استان در حد مطلوب است، ولی این وضعیت به معنی نبود نیاز به فرآورده‌‏‌های خونی نیست.

او بیان کرد: این وضعیت ناپایدار است، زیرا همزمان با اینکه خون از اهدا کنندگان دریافت می‌‎شود از آن فرآورده‌‏‌های خونی تهیه و به نیازمندان تحویل می‌شود.

مدیرکل انتقال خون استان بوشهر ادامه داد: فردا یک‌شنبه هم‌زمان با شهادت فاطمه زهرا (س) نیز پایگاه سیار انتقال خون در روستای عالی حسینی شهرستان تنگستان مستقر می‌‎شود تا از افراد داوطلب این روستا خون دریافت کنند.

عبیدی ادامه داد: از خون اهدایی هر فرد چهار فرآورده پلاکت، گلبول‌‎های قرمز، پلاسما و رسوب سرد (کرایو) تهیه می‎‌شود که مدت زمان نگهداری گلبول‌های قرمز و پلاکت به ترتیب پنج و ۳۵ روز و ۲ فرآورده دیگر نیز برای حدود ۲ سال امکان نگهداری دارند.

او عنوان کرد: با توجه به وجود بیماران نیازمند به پلاکت و گلبول‌های قرمز بیشترین نیاز بیماران شامل این ۲ فرآورده خونی است.

مدیرکل انتقال خون استان بوشهر ادامه داد: بیمارانی هستند که اگر در اسرع وقت این فرآورده‌‎ها را دریافت نکنند در اثر خون‌ریزی جان خود را از دست بدهند که در این ارتباط از همه مردم انتظار می‌‎رود با مراجعه برنامه‎‌ریزی شده برای اهدای خون خود به مرکز انتقال خون مراجعه کنند.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=123924

نظـــرات شمـــا