کد خبر : 123897       تاریخ : 1399/10/25 15:30:18
 شرکت پترودوار کیش در عسلویه افتتاح شد

شرکت پترودوار کیش در عسلویه افتتاح شد

پیغام: به دستور رئیس جمهور در ارتباط زنده تصویری و با حضور استاندار بوشهر شرکت پترو دوارکیش در تامین قطعات و تجهیزات صنایع وابسته به نفت در شهرستان عسلویه به بهره‌برداری رسید.

به گزارش «پیغام»؛ مدیرعامل شرکت پترودوار کیش گفت: این شرکت به مساحت ۵ هزار متر مربع به مدت ۵ سال و با سرمایه گذاری ۹۰۰میلیارد ریال به منظور ساخت تجهیزات و قطعات و ماشین آلات و همچنین در راستای تولید قطعات کمپرسور و توربواِکسپَندِر در صنایع نفت گاز و پتروشیمی ساخته شده است.

علیرضا ردایی افزود: این شرکت تنها سوله کارگاهی فوق پیشرفته در منطقه پارس جنوبی است که با توجه به نیاز‌های منطقه، و تحت لیسانس برترین سازندگان ماشین‌های اروپا طراحی و مجهز شده است.

او، هدف اصلی این شرکت را خودکفایی در پیشبرد پروژه‌های صنعتی و رسیدن به دانش فنی ساخت ماشین‌های دوار کمپرسور و توربو اکسپندر عنوان کرد و ادامه داد: با تولید ۲۳ دستگاه کمپرسور هوا و گاز و ۱۴۰۰۰ قطعه یدکی کمپرسور در سال و همچنین مونتاژ و مهندسی معکوس قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنایع و کارفرمایان، توانسته‌ایم از خروج ۲۰ میلیون یورو ارز از کشور جلوگیری کنیم.

مدیر عامل این شرکت، از اشتغال ۲۵۰ نیروی متخصص و فنی به طور مستقیم و غیر مستقیم در این پروژه فناورانه خبر داد و بیان کرد: این فناوری با توان بالای نیرو‌های متخصص ایرانی در شرایطی به دست آمده است که شرکت‌های سازنده خارجی به دلیل تحریم‌های غیرقانونی از خدمات دهی به ما دریغ می‌کردند.

ردایی عنوان کرد: سرمایه گذاری هزار میلیاردی فاز دوم پیشرفت این شرکت را برای افزایش توان تولید و بومی سازی از اهداف راهبردی ما است.

مدیرعامل شرکت پترودوار کیش گفت: همچنین این شرکت در تامین قطعات یدکی، نگهداری، خدمات مهندسی تعویض و تعمیرات و آموزش نیروی متخصص در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی، رسالت خود را در زمینه خودکفایی در پیشبرد پروژه‌های صنعتی انجام داده است.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=123897

نظـــرات شمـــا