کد خبر : 123870       تاریخ : 1399/10/24 12:59:00
صدور حکم محکومیت یکی از شهرداری‌های شمال استان بوشهر
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر خبر داد:

صدور حکم محکومیت یکی از شهرداری‌های شمال استان بوشهر

پیغام: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از محکومیت یکی از شهرداری‌های شمال استان بوشهر به دلیل مدیریت غیر اصولی و ناصحیح پسماند‌ها با شکایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر خبر داد.

پیغام: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهراز محکومیت یکی از شهرداری‌های شمال استان بوشهر به دلیل مدیریت غیر اصولی و ناصحیح پسماند‌ها با شکایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر خبر داد.

 به گزارش «پیغام»؛ فرهاد قلی نژاد در این باره اظهار داشت: مدیریت صحیح پسمانده به ویژه دفع اصولی یکی از مهمترین وظایف قانون شهرداری‌ها است و شهرداری‌ها وفق ماده ۷ قانون مدیریت پسماند‌ها موظف هستند نسبت به مدیریت اصولی پسماند‌های شهری اقدام کنند

وی خاطر نشان کرد: مدیریت ناصحیح و غیراصولی پسماند‌ها موجب ایجاد آلودگی‌های محیط زیست به ویژه آلودگی آب، خاک و هوا می‌شود.

قلی نژاد افزود:  پیرو مصوبات کارگروه مدیریت پسماند استان مهلت‌های متعددی در دو سال اخیر در جهت ساماندهی محل‌های دفع پسماند به برخی از شهرداری‌ها داده شده که برخی از شهرداری‌ها اقدام لازم را انجام نداده‌اند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر بیان کرد: این اداره کل به ناچار مبادرت به شکایت کرده است؛ و یکی از شهرداری‌های استان محکوم شد و باید کلیه خسارت‌ها به محیط زیست و طبیعت نیز محاسبه و مطالبه خواهد شد.

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=123870

نظـــرات شمـــا