کد خبر : 123808       تاریخ : 1399/10/21 13:21:18
 از سه بانوی موفق حوزه سوادآموزی تجلیل شد

از سه بانوی موفق حوزه سوادآموزی تجلیل شد

پیغام: مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: با سواد کسی است که بتواند با کسب آموزش تغییرات مورد نیاز را در زندگی خود ایجاد کند.

به گزارش «پیغام»؛ علیمراد کرمی درآیین تجلیل از بانوان موفق سواد آموزی استان بوشهر افزود: این حوزه از دغدغه ها و اولویت های وزیر آموزش و پرورش است به همین دلیل سوادآموزی باید در مدارس و جامعه به گفتمان محوری تبدیل شود.

وی عنوان کرد: برای تحقق اهداف حوزه سوادآموزی باید با برنامه ریزی و ارائه خدمات خانه محور، زمینه های ریشه کنی بی سوادی در جامعه فراهم کنیم.

کرمی چهره های موفق سوادآموزی را تجربه‌های زیست سوادآموزی دانست و گفت: این گروه در واقع الگو و نمونه‌هایی هستند که با تلاش و کوشش بر مشکلات غلبه کرده و  موفقیت‌های مراتب علمی و شغلی دست پیدا کرده اند.

شناسایی140 نفر چهره موفق سوادآموزی در استان

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهرگفت: ارج نهادن به جایگاه چهره های موفق سواد آموزی و معرفی آنان به افکار عمومی، در واقع عینیت بخشیدن به شعار "خواستن توانستن" است.

سید مجتبی هاشمی‌نژاد درآیین تجلیل از بانوان موفق سواد آموزی استان بوشهر اظهار داشت: چهره‌های موفق سوادآموزی می‌توانند در جهت ایجاد انگیزه برای گروه‌های هدف سواد آموزی و همچنین کمک به تحقق اهداف و برنامه های سوادآموزی موثر واقع شوند.

وی با بررسی کارنامه سوادآموزی از ابتدای فعالیت آن به فرمان امام راحل(ره) تا کنون، خاطر نشان کرد: در استان بوشهر تا کنون بالغ بر 140 نفر چهره موفق سوادآموزی شناسایی شده اند که تعدادی از آنان هم پس از اخذ مدارک تحصیلی دانشگاهی به استخدام آموزش و پرورش در آمده اند.

همچنین مشاور امور بانوان مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به وضعیت همه گیری کرونا در جامعه، سوادآموزی را از موثرترین روش ها برای ایجاد سلامت مادران و کودکان دانست و گفت: اگر با رویکرد سلامت محور به مقوله آموزش نگاه کنیم، به جرات می توانیم بگوییم که سوادآموزی برای زنان بسیار فراتر از یک اولویت آموزشی است.

لیلا ناظرزاده افزود: در راستای بهبود وضعیت گروه‌های اولویت دار از جمله دختران بازمانده از تحصیل و رشد سوادآموزی در مناطق روستایی و عشایری تفاهم نامه مشترکی ابین معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت آموزش و پرورش منعقد شده است.

وی اضافه کرد: مجموعه امور بانوان همواره در اجرای طرح هایی که  باعث ارتقا اجتماعی و فرهنگی بانوان شود، مشارکت می کند.

ناظر زاده عنوان کرد: در این آیین از سه بانوی موفق حوزه سوادآموزی به صورت حضوری و دیگر برگزیدگان استان از طریق رؤسای ادارات شهرستان ها و‌ مناطق به طور همزمان، تجلیل می شود.

در پایان این آیین از کبری ارشدی ، زیبا خواجه و خیری کرمی به صورت حضوری تقدیر شد.

 

 


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=123808

نظـــرات شمـــا