کد خبر : 123799       تاریخ : 1399/10/20 15:21:01
ممنوعیت فروش دارو در سوپرمارکت‌ها و عطاری‌ها در گناوه

ممنوعیت فروش دارو در سوپرمارکت‌ها و عطاری‌ها در گناوه

پیغام: مسئول امور دارویی شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: فروش دارو در سوپرمارکت، عطاری و یا هر مکان دیگر به جز داروخانه ممنوع است.

به گزارش«پیغام» به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ مرضیه بوستانی مسئول امور دارویی شبکه بهداشت و درمان گناوه بیان کرد: مردم ما باید به آگاهی برسند که خدمات دارویی را از داروخانه و افراد با علم و آگاهی در زمینه فروش و نحوه مصرف دارو دریافت کنند.

او ادامه داد: افراد سودجو در صنوف مختلف از جمله سوپرمارکت‌ها و عطاری‌ها از ناآگاهی مردم استفاده، و اقدام به فروش دارو می‌کنند.

مسئول امور دارویی شبکه بهداشت و درمان گناوه افزود: این دارو‌ها اغلب قاچاق هستند و چون مورد تأیید معاونت غذا و دارو وزارت بهداشت نیستند، از محتویات دارو اطلاعی نداریم، بنابراین خطر مصرف این دارو‌ها بالا است و می‌تواند عوارض جانبی غیرقابل جبرانی برای مصرف‌کننده به همراه داشته باشد.

بوستانی عنوان کرد: در شهر گناوه دو داروخانه شبانه‌روزی و ۶ داروخانه که به صورت روزانه فعالند وجود دارد، همچنین با توجه به وجود داروخانه در مراکز بهداشتی و درمانی در روستا‌ها مردم می‌توانند دارو‌های موردنیاز خود را به راحتی تهیه کنند و مشکل تأمین دارو در این شهرستان وجود ندارد.

او، بابیان اینکه در پی بازدید از تعدادی سوپرمارکت و عطاری مقدار زیادی دارو کشف و ضبط شد، گفت: مردم شهرستان گناوه دارو‌های موردنیاز خود را به هیچ‌وجه از مکان‌های غیرمجاز تهیه نکنند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=123799

نظـــرات شمـــا