کد خبر : 123758       تاریخ : 1399/10/18 12:08:53
تذکر سه نماینده بوشهر به وزیر نیرو درباره افزایش قیمت آب بهای زمین های کشاورزی

تذکر سه نماینده بوشهر به وزیر نیرو درباره افزایش قیمت آب بهای زمین های کشاورزی

پیغام: سه نماینده استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی در تذکری به وزیر نیرو، بر لزوم اصلاح قیمت آب‌بهای زمین‌های زراعی و نخیلات استان و تثبیت قیمت پارسال تاکید کردند.

به گزارش «پیغام» به نقل ازباشگاه خبرنگاران؛ ابراهیم رضایی نماینده دشتستان، عبدالکریم جمیری نماینده بوشهر، گناوه و دیلم و غلامحسین کرمی نماینده دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی ضمن اعتراض به افزایش شدید آب‌بهای زمین‌های زراعی در تذکری کتبی به وزیر نیرو اعلام کردند: به تازگی وزارت نیرو اقدام به افزایش شدید قیمت آب‌بهای نخیلات و اراضی کشاورزی در استان بوشهر کرده است؛ این در حالی است که قیمت خرمای استان نسبت به سال قبل کاهش یافته است، قیمت محصولات صیفی‌ ثابت بوده و هزینه تولید محصولات کشاورزی به شدت بالا رفته است. لازم است که در اسرع وقت قیمت آب‌بها اصلاح، و قیمت سال قبل تثبیت شود.

 به نقل آب بهای مزارع و نخلستان‌ها در حالی بالا رفته است که محمد تقی منوچهری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از کسادی بازار داخلی و خارجی خرما خبر داده و گفته، ۶۵ هزار تن خرمای تولیدی استان روی دست نخل داران و بازرگانان مانده است.

آب بهای مزارع و نخلستان‌ها در حالی بالا رفته است که محمد تقی منوچهری رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از کسادی بازار داخلی و خارجی خرما خبر داده و گفته، ۶۵ هزار تن خرمای تولیدی استان روی دست نخل داران و بازرگانان مانده است.

استان بوشهر رتبه سوم تولید خرما را در کشور دارد.

در همین حال گوجه کاران بوشهری که رتبه نخست تولید محصول زمستانه را در کشور دارند، از افزایش هزینه‌های تولید و برداشت گلایه دارند .

بادمجان کاران این استان هم می‌گویند برداشت محصول به صرفه نیست و برخی مزارع خود را رها کرده‌اند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=123758

نظـــرات شمـــا