کد خبر : 123713       تاریخ : 1399/10/16 11:42:10
داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی گواهی عدم سوء پیشینه بگیرند

داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی گواهی عدم سوء پیشینه بگیرند

پیغام: معاون سیاسی استاندار بوشهر گفت: داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی نسبت به دریافت گواهی عدم سوء پیشینه اقدام کنند.

به گزارش «پیغام» به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، محمد تقی ایرانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با اشاره به تلاش برای برگزاری انتخاباتی در تراز جمهوری اسلامی اظهار داشت: تلاش مجموعه وزارت کشور برگزاری انتخاباتی قانونی و  پرشور با مشارکت حداکثری است.

وی با اشاره به برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا افزود: مطابق تبصره ۳ ماده ۳۰ قانون انتخابات شوراهای اسلامی، داوطلبان عضویت در شوراها در هنگام ثبت نام باید گواهی عدم سوء پیشینه که از تاریخ آن بیش از سه ماه نگذشته باشد را ارائه کنند.

معاون سیاسی استاندار بوشهر اضافه کرد: داوطلبان شوراهای اسلامی شهر از تاریخ ۲۰ آذر ۱۳۹۹ و داوطلبان شوراهای  روستایی و تیره های عشایری از تاریخ ۱۶ دی ماه ۱۳۹۹ می توانند با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی، دفاتر پلیس +۱۰ و یا سامانه جامع خدمات الکترونیک قضایی به آدرس (WWW.ADLIRAN.IR) مراجعه و نسبت به دریافت گواهی عدم سوء پیشینه اقدام و هنگام ثبت نام آن را ارائه کنند.

 ایرانی همچنین گفت: البته اخذ گواهی عدم سوء پیشینه از داوطلبان شوراهای اسلامی شهر و روستا به معنای عدم نیاز به استعلام از مراجع چهارگانه نیست‌.

لازم به ذکر است انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و تیره های عشایری در تاریخ ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=123713

نظـــرات شمـــا