کد خبر : 120848       تاریخ : 1399/09/06 15:12:17
سامانه بارشی از جمعه تا دوشنبه آینده در استان فعال است

سامانه بارشی از جمعه تا دوشنبه آینده در استان فعال است

پیغام: کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به ورود یک سامانه بارشی به استان بوشهر، گفت: سامانه بارشی از جمعه تا دوشنبه آینده در استان بوشهر فعال است.

 به گزارش «پیغام»؛ پیام مساعدی در گفت‌وگو با مهراظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد از امروز شاهد ورود سامانه ناپایدار جو به استان و تداوم فعالیت آن طی روزهای جمعه تا دوشنبه هفته آینده خواهیم بود.

وی اضافه کرد: با فعالیت این سامانه به تناوب افزایش ابر، وزش بادهای نسبتاً شدید تا شدید، وقوع بارش باران، گاهی رگبار باران همراه با رعدوبرق و در مناطق مستعد بارش تگرگ از پدیده‌های غالب در سطح استان خواهد بود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌شود طی این مدت خلیج فارس نیز به تناوب مواج و متلاطم باشد.

وی ادامه داد: طی ساعات آینده آسمان استان نیمه ابری تا ابری همراه با وزش باد، طی ساعاتی بارش باران، گاهی رگبار باران همراه با رعدوبرق و در مناطق مستعد احتمال ریزش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

مساعدی افزود: جهت وزش باد غالباً جنوب شرقی تا جنوب غربی گاهی شمال شرقی با سرعت ۱۴ تا ۳۸ و در ساعاتی بیش از ۴۶ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج ۹۰ تا ۱۵۰ گاهی ۱۸۰ سانتیمتر خواهد بود.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=120848

نظـــرات شمـــا