کد خبر : 120846       تاریخ : 1399/09/06 15:00:12
پارس جنوبی افتخاری بزرگ برای استان بوشهر است

پارس جنوبی افتخاری بزرگ برای استان بوشهر است

پیغام: حسن روحانی گفت: پارس جنوبی به‌عنوان کارگاه بزرگ توسعه ایران است و استان بوشهر افتخار این را دارد که این مرکز بزرگ و مهم انرژی را در خود دارد.

به گزارش «پیغام»به نقل ازخبرگزاری صداوسیما بوشهر؛ رئیس‌جمهوری در مراسم بهره‌برداری تصویری از طرح تأسیسات ذخیره‌سازی و ایستگاه‌های اندازه‌گیری میعانات گازی در سایت پارس یک پارس جنوبی در جنوب استان بوشهر با اشاره به این‌که پارس جنوبی کارگاه بزرگ توسعه ایران است، گفت: بزرگترین مخازن گازی ایران در این منطقه است و کشور ما با داشتن چنین منابع گازی در جهان اول است.

 دکتر روحانی افزود: در مسیر تولید هم قدم‌به‌قدم گام‌های جدیدی برداشته شده و در دولت تدبیر و امید موفق شدیم ۱۵ فاز و طرح گازی را به بهره‌بردای برسانیم، درحالی‌که در دولت‌های گذشته تنها ۱۰ فاز به بهره‌برداری رسیده بود که این به‌معنای تلاش، فعالیت و ایثار مهندسان و کارگران و آماده کردن صفحه روابط خارجی بر مسیر تعامل سازنده است.

 او اضافه کرد: امروز تأسیسات بزرگ ذخیره‌سازی را در این منطقه [پارس جنوبی]به‌طور متمرکز داریم که ۴ میلیون بشکه در این مخازن ذخیره می‌شود و این برای ما مهم است.

 رئیس‌جمهوری با استناد به گفته‌های وزیر نفت در این آیین گفت: با داشتن این مخازن می‌توانیم ۴۵ روز میعانات گازی را مدیریت کنیم که با توجه به سرمایه‌گذاری انجام شده، دارای اهمیت است.

 روحانی با نشان دادن خوشحالی خود از راه‌اندازی این مخازن در پارس جنوبی، آن را به مردم استان بوشهر، پارس جنوبی [عسلویه و کنگان]، کارگران، مهندسان و مدیران طرح‌ها تبریک گفت.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=120846

نظـــرات شمـــا