کد خبر : 120805       تاریخ : 1399/09/04 17:20:15
کلاهبرداری با شگرد واریز بسته حمایتی

کلاهبرداری با شگرد واریز بسته حمایتی

پیغام: رئیس پلیس فتا استان بوشهر در خصوص کلاهبرداری با شگرد واریز بسته حمایتی ۱۰۰ هزار تومانی کرونا هشدار داد.

به گزارش«پیغام»؛سرهنگ مهدی قاسمی در این باره اظهار داشت: به تازگی مشاهده شده برخی از افراد سودجو با ارسال پیام‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی با موضوع پرداخت وجه برای ثبت‌نام دریافت بسته حمایتی صد هزار تومانی کرونا از شهروندان کلاهبرداری می‌کنند.

او ادامه داد: همچنین کلاهبرداران با طراحی لینکی با عنوان جعلی «اعطای مجوز پلیس راهور به اساتید و پزشکان در ساعت محدودیت عبور مرور»، در شبکه‌های اجتماعی ، اقدام به سرقت اطلاعات کاربران از این طریق می کنند.

رئیس پلیس فتا بوشهر به کاربران فضای مجازی هشدار داد: احتمال هرگونه سوء استفاده‌ از اطلاعات دریافتی وجود دارد و حتی مواردی نیز مشاهده شده که با عنوان غیر واقعی، ثبت‌نام اعطای تسهیلات به صاحبان مشاغل آسیب‌دیده از وضعیت خاص کرونایی، مرتکب کلاهبرداری می شوند.

قاسمی تاکید کرد: مردم باید هر گونه اخبار مربوط را از طریق منابع موثق دریافت کنند و فقط به سامانه‌های مورد تأیید مراجعه کنند.

او افزود: همه نیازهای خبری و ثبت‌نامی در طرح‌های مورد نظر حمایتی دولت، ابتدا در صداوسیما و خبرگزاری‌های رسمی اطلاع‌رسانی می‌شود و  ثبت نام با معرفی سایت‌های رسمی و سرشماره‌های معتبر صورت می‌گیرد.

رئیس پلیس فتا بوشهر بیان کرد: هر پیامی مبنی بر نیاز افراد به ثبت اطلاعات بانکی آن‌ها در درگاه‌های مشکوک برای دریافت کمک‌ هزینه‌های تعطیلات کرونا از طریق شبکه‌های اجتماعی، به طور حتم یک پیام کلاهبردارانه یا فریبکارانه است.

قاسمی از شهروندان خواست مراقب ترفند کلاهبرداران و سودجویان به منظور دستیابی به اطلاعات کارت بانکی خود باشند و به اخبار و پیامک‌هایی که از سوی منابع نامعتبر و غیررسمی انتشار می‌یابد، توجه نکنند.

او، با اشاره به اینکه آگاهی‌بخشی و پیشگیری از وقوع جرائم در فضای مجازی از اولویت‌های پلیس فتا است، به هموطنان توصیه کرد: در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک یا تهدید از سوی مجرمان و اخاذان اینترنتی، موضوع را در اولین فرصت به پلیس اطلاع دهند و به صورت مستمر برای مطالعه اخبار جرائم سایبری و مصونیت از شگردهای مجرمانه به درگاه www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=120805

نظـــرات شمـــا