کد خبر : 120538       تاریخ : 1399/08/25 11:09:52
حل مشکلات محله‌های جنوبی بندر بوشهر اولویت‌ مدیریت شهری باشد

حل مشکلات محله‌های جنوبی بندر بوشهر اولویت‌ مدیریت شهری باشد

پیغام: معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: حل مشکلات محله‌های جنوبی شهر بوشهر از مهمترین اولویت‌های مدیریت شهری که باید با برنامه ریزی هدفمند برای آسایش مردم به سرانجام برسند.

به گزارش«پیغام»به نقل از ایرنا؛ مهرداد ستوده در نشست با شورایاران محله‌های هدف شهر بوشهر افزود: با وجود همه کارهای انجام شده اما هنوز مشکلات و تنگناهای زیادی وجود دارد که تلاش می‌شود با برنامه ریزی و اولویت بندی، پروژه‌ها در محله‌ها تعریف و اجرایی شود.

وی سامان دادن پارک لیان، نوسازی شبکه آبرسانی، برداشته شدن نوبت بندی آب در بخشی از محله‌های جنوبی و تهیه طرح تفصیلی محله‌های جنوبی شهر از جمله کارهای مهم است که در این مدت در شهر بوشهر انجام شده‌است.

معاون امرو عمرانی استاندار بوشهر گفت: اجرای فاضلاب برای محله‌های جنوبی شهر بوشهر از خواسته‌های مردم این مناطق است و با توجه به اعتبار هنگفتی که این کار می‌طلبد باید از همه ظرفیت‌های ملی و استانی برای جذب اعتبارات در این بخش استفاده شود.

ستوده خطاب به شورایان محله‌های هدف بوشهر اضافه کرد: عملکرد شهرداری خوب یا بد نتیجه انتخاب خودمان است.

وی یادآور شد: شهرداری بوشهر از جمله دستگاه‌هایی است که سال ۹۸ اعتبارات خود را به صورت کامل دریافت کرده و در پنج سال گذشته  اعتباری که این شهرداری دریافت کرده معادل کل اعتباری است که در قبل از دولت یازدهم دریافت کرده‌است.

ستوده گفت: هرچند کارهای بزرگی در این مدت برای رفاه مردم انجام شده‌است اما هنوز مشکلاتی وجود دارد که باید به سرانجام برسد و با توجه به ضرورت اجرای برخی پروژه‌های مهم انتظار است که نمایندگان مجلس در زمینه جذب اعتبارات همکاری بیشتر داشته باشند.

وی ادامه داد: در این مدت با دست خالی اجرای ۶ سد در استان بوشهر پی‌گیری و ظرفیت آب شیرین کن‌های تعریف شده در استان از ۲۰ هزار به ۱۵۰ هزار مترمکعب افزایش یافته‌است در این شرایط نبود برخی زیرساخت‌های ابتدایی شهری در مرکز استان پذیرفتنی نیست.

ستوده بر ضرورت اولویت محله‌های جنوبی برای آسفالت کوچه‌های خاکی، تامین اعتبار لازم برای روشنایی معابر و حل مشکل سگ‌های ولگرد تاکید کرد.

وی تاکید کرد: در حوزه عمرانی دست نیاز به سمت همه دراز می‌کنیم و استان بوشهر زمانی رنگ پیشرفت را می‌بیند که همه در کنار هم باشیم.

فرماندار بوشهر گفت: کارهای بزرگی در مرکز استان در بخش آبرسانی، گازرسانی، رفع مشکل جیره بندی آب، اصلاح برخی زیرساخت‌های شهری و نوسازی مراکز جامع سلامت انجام شده هرچند تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی وجود دارد.

عباس جمشیدی اضافه کرد: هنر مدیریت این است که در شرایط سخت بتوان تدبیر کرد و تلاش شده در این مدت با وجود محدودیت اعتبار، اما کارهای ماندگاری در مرکز استان انجام شود.

وی بیان کرد: هرچند برخی مشکلات زیبنده مرکز استان نیست اما تلاش می‌شود با اولویت بندی طرح‌ها در راستای برطرف کردن مشکلات مردم گام‌های مهم برداشته شود.

  


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=120538

نظـــرات شمـــا