کد خبر : 119161       تاریخ : 1399/07/29 13:03:14
 اعمال محدودیت‌های تردد به استان بوشهر به ستاد ملی کرونا پیشنهاد شد

اعمال محدودیت‌های تردد به استان بوشهر به ستاد ملی کرونا پیشنهاد شد

استاندار بوشهر با اشاره به افزایش مسافران به استان بوشهر از دیگر استان‌ها به ویژه در اواخر هفته گفت: برای کنترل ترددها در راستای پیشگیری از انتقال کرونا، اعمال محدودیت‌های تردد به استان بوشهر به ستاد ملی کرونا پیشنهاد شد.

به گزارش«پیغام»؛عبدالکریم گراوند در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا استان بوشهر با تبریک هفته نیروی انتظامی نقش مهم این نیرو در ارتقا امنیت حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران از جایگاه ارزشمندی در تعامل و همکاری و برقراری امنیت پایدار برخوردار و خدمات این نیرو قابل تقدیر است.

وی، از امنیت پایدار در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: خدمات نیروی انتظامی استان بوشهر در ابعاد گوناگون و تعامل با اعضای شورای تأمین و دستگاه‌های اجرایی در خور تحسین است.

استاندار بوشهر با گرامیداشت دهه وقف و قدردانی از تعامل مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر خدمات با ارزش این مجموعه در عرصه‌های مختلف را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: مدیرکل اوقاف اقدامات مهم و موثری در زمینه مقابله با کرونا و رسیدگی به نیازمندان و افراد آسیب‌دیده انجام داده است.

گراوند زحمات و خدمات کادر درمان در مقابله با کرونا را مورد ستایش قرار داد و تصریح کرد: همه دستگاه‌ها و نهادها مکلف به همکاری با دانشگاه علوم پزشکی برای مقابله با کرونا هستند.

وی نقش مهم مردم در عرصه مقابله با کرونا را حائز اهمیت دانست و تاکید کرد: اگر همه مردم در این زمینه همکاری و کمک کنند در مدت چند ماه می‌توانیم بیماری کرونا در سطح جامعه به حداقل برسانیم تا آرامش به مردم در همه سطوح برگردد.

استاندار بوشهر کنترل بیماری کرونا با همکاری مردم امکان‌پذیر دانست و تصریح کرد: اگر مردم همراهی مطلوبی نداشته باشند همچنان شاهد افزایش ابتلا، بستری و فوتی‌های کرونایی خواهیم بود.

گراوند استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در همه سطوح جامعه را الزامی دانست و خاطر نشان کرد: اکنون منطقه بحرانی در رعایت نشدن ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی را در سواحل استان بوشهر گزارش شده است که باید رعایت پروتکل بهداشتی در سواحل به ویژه ساحل شهر بوشهر افزایش یابد.

وی، از ممنوع شدن نصب چادر در سواحل استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: اکنون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی در سواحل بوشهر 60 درصد اعلام شده که باید همه برای بهبودی این وضعیت کمک کنند.

استاندار بوشهر با اشاره به افزایش مسافران از استان‌های دیگر به بوشهر تصریح کرد: به سبب بهبودی شرایط آب و هوایی، از هفته گذشته شاهد افزایش گردشگران و مسافران از دیگر استان‌ها به استان بوشهر بودیم که در شرایط کرونایی، مشکلات این استان در انتشار ویروس را افزایش می‌دهد.

گراوند از پیشنهاد و درخواست اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی برای کنترل ترددها به استان بوشهر به ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد و تاکید کرد: برای کنترل ترددها در راستای پیشگیری از انتقال کرونا، اعمال محدودیت‌های تردد به استان بوشهر به ستاد ملی کرونا از بعدازظهر چهارشنبه‌ها تا پایان هفته پیشنهاد شده است.

وی، با تاکید بر ممنوع بودن نصب چادر گروهی در سواحل استان بوشهر خاطرنشان کرد: برای کاهش تردد مردم به بازار و تهیه لوازم و امکانات مورد نیاز، با توسعه زیرساخت‌‌ها باید خدمات خرید الکترونیکی از فروشگاه‌ها و مغازه‌ها افزایش یابد.

 

استاندار بوشهر از پلمب پاساژهایی که پروتکل بهداشتی را رعایت نمی‌کنند خبر داد و تاکید کرد: واحدهای صنفی باید خدمات تنها به افرادی که دارای ماسک هستند ارائه دهند و فاصله گذاری اجتماعی در این عرصه باید رعایت شود.

 

گراوند با تاکید بر افزایش رعایت پروتکل بهداشتی گفت: رعایت پوشش پروتکل بهداشتی باید به 100 درصد افزایش یابد تا شاهد رفع بیماری کرونا از جامعه باشیم.


  منبع: پایگاه خبری تحلیلی پیغام
       لینک مستقیم   :   http://peigham.ir/shownews.aspx?id=119161

نظـــرات شمـــا